1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Max Optic

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од causevd, 3 Август 2015.

 1. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  433
  358
  4 oктомври 2011
  Машко
  Дали знае некој како може да се среди да не прави интернетот на секои 12 часа автоматски reconnect? Бидејќи 100 пати се јавив во техничка поддршка и тогаш за тогаш го средуваат и веќе од наредната ден пак треба да му се јавувам. Некое чаре има ли? Фала однапред !
   
 2. bizmak

  bizmak
  Gaining Experience

  110
  86
  6 Декември 2013
  Машко
  ваљда би го средил со барање за статичка IP (~300че месечно) (ако дозволуваат тоа кај оптика)
   
 3. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,339
  2,798
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Зa штo ти прaви прoблем?
   
 4. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,383
  23 oктомври 2012
  Машко
  Телеком секако форисра реконект на секој 12 часа, толку ти трае конекцијата, а ти провери на рутерот дали имаш ставено Auto Reconect. Ако веќе сакаш да форсираш реконект, независно од телеком, тоа веќе зависи од рутерот кој го користиш и дали има таква можност. Пиши што поточно ти е маката.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  205
  233
  16 ноември 2011
  Машко
  Сакаш-неќеш мора да ти се менува ip адресата на T-home на 12h, имаш опција да си доплатиш за фиксна ама само на адсл-от, на оптиката нема :(

  zz
   
  На omegaRED и Oktar им се допаѓа ова.
 6. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  433
  358
  4 oктомври 2011
  Машко
  Да не прави reconnect, сум заборавил да допишам :D . Маката ми беше да не ми прави reconnect на секои 12 часа ама штом неможе тоа е тоа.
   
 7. Chiller

  Chiller
  Gaining Experience

  475
  177
  8 Март 2012
  Машко
  Фиксна ип за оптика немаат во понуда ту бад.. :(
   
  Последна промена: 3 Август 2015
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ekonomist
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,322
Вчитување...

Сподели

Вчитување...