1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фискалните и гаранциите

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од toshex, 27 Јануари 2019.

 1. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Etc?
  Мислиш на сметки од продавница,и мене ми текна дека е превара,за да се види каде се трошат парите,неможе без да ти пишува колку имаш од сите сметки добивка,уште не е направено,како и да се надеваме дека ќе даде нешто,но на крајот,ќе видиме ујп што праи.
  Требаше прво cashback да ја лансираше во маркетите и подбро ќе беше.
   
  Последна промена: 17 Јули 2019
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,628
  1,238
  2 Јануари 2012
  На тие што не им менуваат придонесите слободно нека ги ми ги пратат сметките мене :D
   
  igor_igor, Oktar и на mdeni им се допаѓа ова.
 3. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Ќе се збогатиш,ќе ти праќаме многу па има лимот до 30к,само 600ден. ќе имаш.
   
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,628
  1,238
  2 Јануари 2012
  Има решение и за лимитот само пратете ги. :)
   
 5. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Како кажи да знамеме?
   
 6. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,764
  11,346
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ке им даде на неговите дома да скенираат.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Да беше неограничен лимитот и со повеќе ддв враќање,јас секој ден ќе бев во продавница.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Повели додека некој друг не ја слика,ќе треба нон-стоп да си уклучен во форумот.
  1563383580536-879345457.jpg
   
  На Rukfash и Oktar им се допаѓа ова.
 9. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  994
  1,080
  9 Декември 2015
  Машко
  Да ама треба да им веруваш на тие дома, на крај може да те заебат.:)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. efto

  efto
  Gaining Experience

  301
  257
  19 Април 2007
  Опаааа, се опари некој со 2.5 денари.
   
  На farkizz и Rukfash им се допаѓа ова.
 11. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  Обавезно мора да воведат fingerprint I face unlock, замара ова внесување на пин на секое скенирање.
   
  Necromancer, BlackOuttheWoRlD и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 12. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  126
  121
  25 Јули 2008
  Машко
  Не сум сигурен дали е досега постирано, ама сајтот МојДДВ Извештаи е live некое време и достапен тука. :)
   
  На Nick192, DonFrozex, SiPy` и уште 6 други им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  11,008
  10,541
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мислев дека увидот ќе го додат кон мобилната апликација.
   
  DonFrozex, Majestic, it_boy и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  126
  121
  25 Јули 2008
  Машко
  Од поодамна беше спомнато во коментарите на МојДДВ мобилната апликација на Play Store дека извештаите ќе бидат достапни на веб портал, и вистина така се случи.

  Оваа функционалност, нормално припаѓа во самата мобилна апликација - секој што скенира и се интересира за состојбата на сумите ќе ја има на дофат на прсти, наместо да се замара со менување во пребарувач, повторно логирање, навигирање итн. (ова е проблем кога ќе се потсетиме дека оваа апликација е наменета за широки народни маси од кои 90% од нив ќе се логираат еднаш во апликацијата и ќе го загинат ливчето во логин информации се до поднесувањето на следната ГДП...).

  На крај, можеби е направено само да се заработи некоја банка плус од тендер.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,606
  7,649
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  119 сум скенирал до сега :)
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,970
  21 Јануари 2009
  Јас 35.
  upload_2019-9-2_19-29-18.png

  Збогум сиромаштијо.
  Леле кога ќе ми ги вратат париве и кога ќе си додадам уште 200-300 денари ќе можам да ја однесам еднаш во Синеплекс на филм и пуканки а да не е вторник.
   
  TheMarshal, Speedster и на farkizz им се допаѓа ова.
 17. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,753
  2,096
  25 Март 2013
  Машко
  Јас повеќе скенирам од вас и можам да кажам дека уплатив за стан. Да учеството е мое, ама ратите сами ќе се плаќаат.
   
  На artweb и farkizz им се допаѓа ова.
 18. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  Вие што очекувавте дека ќе се збогатите од ова сте meh. Да бидеме реални, ти требаат 10 секунди за да скенираш една сметка, нешто ќе ти се врати, 1000рка да ти се врати, ќе имаш да си платиш една сметка за моб. пример, што нема никој да ти ја даде гага.
   
  Oktar, goce03, artweb и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,105
  3,271
  2 Септември 2012
  Машко
  Фамилијарно до сега имаме скоро 2000 денари поврат, а останува уште еден месец за ова тромесечје.
  Уште 1000 че сигурно до крајот на првото тромесечје.
  3000 денари за 3 месеца или 1000 че месечно кој ти ги дава. :cool::p
   
  goce03, Rukfash, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Инаето е голем другари, инаето... додека некој се богати со куфери полни со пари, ти скенирај фискални... плус ако ти се лизни мобилнио дури скенираш пред Тинекс, попара да го сториш, го изваде ќарот :)
   
  GGTT1, Zippo и на TATA_MATA им се допаѓа ова.
 21. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,105
  3,271
  2 Септември 2012
  Машко
  Телефонот може да ти се лизне користејќи го за било што друго, немора да е скенирање. :)
   
  Последна промена: 2 Септември 2019
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Точно, ама тогаш ќе пцујам по друго, не по мој ДДВ :)
   
 23. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  600 денари месечно е максимум поврат.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Па фамилијарно, си скенираат повеќе членови (двајца, пример) од фамилијата...
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 25. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,105
  3,271
  2 Септември 2012
  Машко
  600 денари месечно максимум за еден, а јас зборам за тромесечје за тројца од фамилија.
  Значи до сега од 3 телефона во фамилија имаме близу 2000 денари за изминативе 2 месеца ( јули и август ), а останува уште септември за да се затвори цело тромесечје.

  Значи фамилијарно ни доаѓа по 1000 че секој месец за тројца или скенирано од 3 телефона. :)
   
  На artweb и SiPy` им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. FLEGMA
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  591
Вчитување...

Сподели

Вчитување...