1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  635
  667
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Не не, нај нормално користење од страна на девојка ми :) се зачудив дека нели ЛЦД, а мојана С3 и С7 сеуште немаат бурнин.
   
 2. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,987
  3,249
  7 ноември 2014
  Машко
  Нешто сомнителен си ти, ако добро памтам девојка ти Xs Max или нешто слично имаше, кога споредуваше со Galaxy Note 9. Burn-in на LCD да направиш треба навистина ненормално да го користиш.
   
  draganamon, Goran. и на causevd им се допаѓа ова.
 3. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  635
  667
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Нема ништо сумнително, тоа беше телефон на колешка од факултет, кој пред тоа имаше 8 Плус и пред тоа 6С Плус. Ова е ајфончето на девојка ми..
  Ниту една споредба не ми била туку така без доказ, сум постирал и слики од случаевите.
   
 4. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  993
  801
  4 Февруари 2014
  Машко
  Или многу девојки има..........
   
  На Oktar и Goran. им се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,730
  24,791
  4 Септември 2008
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  635
  667
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  абе се е сменето... и дисплеј и батерија и се.
  вратете се најдете ги посовите имате срч ако знаете да користите, или сложено е тоа за корисници на ајфон? па бројте ги девојките ако немате попаметна работа.

  а уште некој глуп коментар од горан ако прочитам нема да престанам со постови за банирање на членот од форумот. Ништо продуктивно, искуство или доказ нема постирано, и секој ама баш секој пост му е карање.
  Екранот не е сменет, уредот не е сервисиран и тоа можам на било кој во ајстајл да му го докажам.

  И бедно е толку критики за амолед а вашите уреди први да појават бурн ин...(од тоа јас што имам видено)
   
  Последна промена: 23 Јуни 2019
 7. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  635
  667
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  И незначи дека ако сум фан на друг бренд слепо гледам и ги користам само нив.. многу подобро сум запознаен со се од Епл и нивниот еко систем од пола луѓе овде и секојдневно ги користам истите... затоа критиката моја е 3пати по меродавна од пример на Горан, кој незнам дали општо има некој епл уред. 20190623_141432.jpeg

  Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација
   
  На TylerMkD и Goran. им се допаѓа ова.
 8. Goran.

  Goran.
  Gaining Experience

  119
  57
  19 Септември 2017
  Машко
  Штом сам се пофали дека си померодавен , прифаќам :).

  Цар си.

  И одма бан ако не ти се допаѓа нешто , едноумието тука на форумот е донесено до Перфекција.
  Ве “Респектирам”!
   
  Последна промена: 23 Јуни 2019
 9. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  56
  80
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Би ми препорачале ли да симнам iOS 13 бета? Или ќе се соочам со багови итн..? Бидејки не ми се чека за офишл рилис. :)
   
 10. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  993
  801
  4 Февруари 2014
  Машко
  Ќе се соочиш со багови и ако користиш некои специфични апликации нема воопшто да ти работаат
   
  На Winncoot му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  56
  80
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Септември е офишл рилис?
   
 12. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  993
  801
  4 Февруари 2014
  Машко
  ~средина на септември
   
 13. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  56
  80
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Thanks mate. :)
   
 14. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  83
  74
  4 oктомври 2015
  Машко
  Има багови, јас го имам. Рандом замрзувања, недостапна линија (како да ти е исклучен телефон) и ред други кои за секојдневна употреба нервират малку.

  Едит:
  Еве во моментот неможам тастатурата да ја затворам и сеа мораш Safari да го исклучиш.
  [​IMG]
   
  На Winncoot му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  56
  80
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  Хахахахаха. Од искуство кога бев во iOS 12 бетата, мислам дека не можеш да се вратиш назад се додека не се рилисне официјално.
   
 16. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,672
  1,115
  16 Јуни 2010
  Машко
  Другарче моментално е во USA и ме праша дали iPhone 7 верајзон заклучен може да се отклучи за нашиве мрежи? Изводливо е и цена?
   
 17. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  377
  197
  18 Март 2015
  Машко
  Нема заклучен на Верајзон. Сите се отклучени
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  8,727
  8,460
  24 Јуни 2009
  Машко
  Едино да внимава на мрежите, Верајзон користи карактеристични мрежи за 4G и истите не се користат овде.
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  967
  588
  8 Август 2017
  Машко
  Да но Аппле не заклучува мрежи па така сите можни мрежи се отклучени, меѓу кои 3 и 20. Ти веројатно мислеше за 2г/3г каде користат ЦДМА наместо ГСМ
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  8,727
  8,460
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да, на тоа и мислев, но и со 4G имаат неунифицирани фрекфенции, може да се случи таму да работи 4G а тука не.
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...