Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

вања јосифовски

  1. ContentBot

    Македонецот Вања Јосифовски ќе го предводи Kumo, AI стартап кој доби 18,5 милиони долари

    Вања Јосифовски речиси без сомневање е една од најинтересните ИТ личности кои излегле од Македонија и се дел од светскиот ИТ сектор. Во минатото Вања беше дел од раководствата и техничките тимови во некои од најголемите светски ИТ компании како IBM, Yahoo, Google, Pinterest и Airbnb. Човекот...
На врв Дно