• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

toshiba

 1. Продавам HDD 3TB Toshiba P300

  Продавам HDD 3TB Toshiba P300

  Продавам HDD 3TB Toshiba P300 7200rpm Состојба : Нов, неотпакуван. Гаранција : Сетек до 28.04.2024 година (23 месеци). Локација : Скопје Цена : 3.800 денари
 2. Roxas

  Toshiba Satelite c50d

  Користеше windows 8 64-bit предходно и скоро 100% од рамот беше искористен. Го избришав тој оперативен ситем и сакав 10-ка да ставам 32-бит бидејки имам 2 гб рам. Кога го избришав во биос си остана енаблирано secure boot и UEFI, но никако да го препознае хард дискот ниту пак УСБ-то. Checking...
 3. mr.wicket

  Проблем Toshiba Satellite L300

  Здраво, Пред се, доколку сум ја отворил темата на место каде што не треба - длабоко се извинувам :) Имам Toshiba Satellite L300 кој работи одлично, меѓутоа ми се скришија пиновите за затворање на горниот лид. Да не случајно некој ги има на располагње и нормално, која цена се продаваат. :)...
На врв Дно