Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ryzen

 1. Нема Слика

  Се продава следниов хардвер со и без гаранција

  1. MB Asus ROG B450-f Gaming 2 (Гаранција до 2025 ноември месец) + ryzen 5 5600 (штотуку истечена гаранција, користен 1 година) + Cooler Deepcool gammaxx gte v2 white (Користен неполна година) + RAM GSkill Ripjaws 2x8 3200mhz cl16(16 16 16 36) + SSD Kioxia NVMe 256gb Цена: 15.000ден. 2...
 2. Ryzen 7 3700X

  Ryzen 7 3700X

  Се продава Ryzen 7 3700x, 8 јадрен процесор од 3та генерација на Ryzen процесори. Купен јануари 2021, користен на домашна гејминг конфигурација без некои специјални оптоварувања, бидејќи во времнињата кога е земен се играни само PUBG и Warzone (the OG).
 3. Продавам процесор AMD Ryzen 5 3600

  Продавам процесор AMD Ryzen 5 3600

  Се продава AMD Ryzen 5 3600 во перфектна состојба во фабричко пакување. Процесорот е сеуште под гаранција (купен е на 30 Декември 2022), купен од Анхоч со преостаната гаранција уште 25 месеци .Кулерот не е користен воопшто, стои фабричката паста на него.Го продавам поради надградба на понов и...
 4. Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6

  Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6

  Се продава горенаведениот лаптоп во 10/10 состојба, користен примарно за работа со локална гаранција до 05.2024. Доаѓа со кутија и сите тракатанци. Спецификации: 120Hz IPS е дисплејот. Цена: 43.000 денари
 5. Ryzen 7 1700, GTX 1080, etc. склоп

  Ryzen 7 1700, GTX 1080, etc. склоп

  Поздрав дечки! Поради нов склоп, стариот оди на продажба. Би преферирал да го продадам како целосен склоп него на парчиња, таман го зачистив и нова термичка му ставив. Го префрлувам рамот од предходниот оглас во овој за полесна прегледност: CPU: Ryzen 7 1700 - 3800мкд 2000мкд MOBO: Gigabyte...
 6. Нема Слика

  Купувам Мобо+РАМ+Процесор

  Барам комбо како што е наведено во насловот, ми треба АМД систем по можност R5 3600 или R5 2600X, B450/B550 матична со 8гб или 16гб рам, понудете ми во ПП.
 7. Нема Слика

  Gaming PC

  ryzen 7 3700x cpu cooler deepcool 400 red (smenet kulerot so podobar od coolermaster (aRGB) MSI b450 tomahawk max so garancija!! ASUS DUAL RX580 4GB adata 2x8gb (16 Gb vkupno) RAM 4100mhz samsung B-die!!!! novi nekoristeni so garancija!!! 512GB NVME SSD transcend 1tb SSHD (meshavina od SSD i od...
 8. Продавам Ryzen 3700X

  Продавам Ryzen 3700X

  Како што гласи насловот - Продавам Ryzen 3700X. Купен од Сет, гаранција помината. Процесорот е бокс, но без кулер, кулерот отиде уште кога го купив. Локација Скопје. Карго ве молам не. Цена: 8000 денари
 9. Нема Слика

  AMD Ryzen 5 5600G нов неотворен (AM4 APU)

  Се продава процесоров, земен е од странство ама ради низа заебанции остана вишок. Доаѓа со 3 години интернационална гаранција од АМД (RMA шипинг платен од нив), иако процесор ко процесор преретко се расипува. Сепак мирна ќе му е душата на кој и да го земе. Слики нема што да се ставаат, гланц...
 10. AMD Ryzen 7 2700X со Wraith Prism RGB LED ладилник

  AMD Ryzen 7 2700X со Wraith Prism RGB LED ладилник

  Ќе ве замолам за проценка на AMD Ryzen 7 2700X со Wraith Prism RGB LED ладилник. Нема гаранција, без оригинално пакување. Деловите се целосно исправни и моментално се користат. Евентуално може замена за 5700G со моја доплата. Праќање по карго само со претходна уплата и на ваша одговорност за...
 11. Проценка на x570 платформа

  Проценка на x570 платформа

  Здраво дечки, Оди на проценка следнава X570 платформа па ќе се продава поради и заради апгрејд: 1. ROG Strix X570 E-Gaming 2. Ryzen 7 3800X Box (БЕЗ КУЛЕРОТ не ладеше како што треба го дадов) 3. G-Skill Trident Z Neo 32GB (16x2), Hynix DJR (убав bin), CL-16, 3600 (stock) но OC-friendly do...
 12. Нема Слика

  Ryzen 7 3700X

  Поради апгрејд, продавам Ryzen 7 3700X Купен е од СЕТ, гаранцијата му истекува на 04.2023. Во Aнхоч е 17 590 ден. Во СЕТ е 18 999 ден.
 13. Буџет Гејминг: A320 + R5 2400G + 16GB + RX560 4GB + 240GB + 1TB

  Буџет Гејминг: A320 + R5 2400G + 16GB + RX560 4GB + 240GB + 1TB

  Спецификации: Asus Prime A320M K Ryzen 5 2400G + Stock кулер 2x8GB RAM MasterWatt Lite 500W Kingston A400 240GB Western Digital 1TB Blue EZEX Asus RX 560 4GB Некои делови имаат преостанато гаранција, но ке пишам накнадно да ја најдам. Компјутерот е користен за офис и Warzone. Го добиваате...
 14. ContentBot

  AMD ги претстави Ryzen 7000 процесорите – новата серија е побрза и поевтина од претходната

  Како што беше најавено, AMD оваа недела ги претстави своите процесори од Ryzen 7000 серијата. Покрај цената, перформансите и датата кога официјално ќе бидат достапни во продажба дознавме и некои детали за AM5 платформата. View: https://www.youtube.com/watch?v=WcH_7xsYtUk...
 15. Ryzen 5 2600 Desktop Processor w/ Wraith Stealth Cooler + BOX

  Ryzen 5 2600 Desktop Processor w/ Wraith Stealth Cooler + BOX

  Опис: Купен од Анхоч и користен ~3,5 години за кежуал гејминг. Доаѓа со целосната оригинална опаковка со Wraith Stealth кулер. Го продавам заради надградување со понов. Ве молам проценка. Specs: CPU Cores: 6 CPU Threads: 12 CPU Speed: 3,9 GHz Base Clock: 3.4GHz Max Boost Clock: 3.9GHz Total...
 16. Gaming PC: B450M+8GB+Ryzen 3 3100+RX580 4GB +Asus VG249

  Gaming PC: B450M+8GB+Ryzen 3 3100+RX580 4GB +Asus VG249

  Case : antec nx410 white 1x120mm 2x140mm rgb fans - гаранција Mb : b450m gigabyte ds3h v2 4x dimm Cpu : RyZen 3100 - гаранција Cpu cooler : CoolerMaster Hyper 212 evo rgb black edition - гаранција Ram 1x 8gb 3200mhz hyperx kingston rgb Gpu : xfx rx 580 4gb - не е копана ако мења нешто. + argb...
 17. Нема Слика

  Ryzen 5 5600X

  Продавам Ryzen 5 5600X, стар е околу година и пол, купен е преку Гојдо од Анхоч бидејќи тешко се наоѓаше залиха тој период ама не можам да ја најдам гаранцијата, не ја знам точната дата на купување, ако случајно води евиденција @gOJDO слободно нека ускочи xD Нормално функционален, користен е...
 18. Нема Слика

  Gigabyte B450M DS3H v2 + Ryzen 3 3100

  Се продава комплет мб +цпу. Мб гаранција до Ноември 2023(Анхоч) , цпу до Март 2023(Сет). Кутија, сток кулер и се пропратно. Комплетно исправно се, без проблеми.
 19. AMD Ryzen™ 7 5800X

  AMD Ryzen™ 7 5800X

  Најверојатно ќе оди на продажба наскоро па ако може проценка на AMD Ryzen™ 7 5800X, користен околу 1 година со околу 2 години преостаната гаранција но документот за гаранција би останал кај мене затоа што има и други ствари на него.
 20. HP Envy X360 15

  HP Envy X360 15

  Проценка на HP Envy X360 2-in-1 convertible Ryzen 7 3700U Vega 10 graphics 32GB RAM (2x16GB) 15.6" FHD IPS touch panel 500GB nVME SSD 65W charger Супер состојба, без траги од користење. Батеријата е 0% wear. Оригинален полнач.
На врв Дно