Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

rtx 3060

 1. Нема Слика

  Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H

  Се продава лаптопот подолу, купен во нептун со уште една година гаранција, во одлична состојба нема ниту една трага од користење, користен е со надворешна тастатура и маус, редовно чистен, во оригинална кутија со сите додатоци. Боја титаниум греј. Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H 16" 2K IPS HDR400...
 2. Zotac Gaming RTX 3060 Twin Edge OC 12GB

  Zotac Gaming RTX 3060 Twin Edge OC 12GB

  Се продава картата. Користена т.е. некористена месец дена, само на идл си стое. Со локална писмена гаранција од Скопје, уште 11 месеци. Сеуште е нова со оглед на тоа шо не се користе. Првите неколку дена си играв со undervolt и картата работи стабилно на 0.875V при кое губи незначителни 2 %...
На врв Дно