Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Bate Sase

Zotac Gaming RTX 3060 Twin Edge OC 12GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
27.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.zotac.com/mk/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-rtx-3060-twin-edge-oc-0
Се продава картата. Користена т.е. некористена месец дена, само на идл си стое.
Со локална писмена гаранција од Скопје, уште 11 месеци. Сеуште е нова со оглед на тоа шо не се користе.
Првите неколку дена си играв со undervolt и картата работи стабилно на 0.875V при кое губи незначителни 2 % перформаси,
ама исто така губи и значително помала потрошувачка на струја , наместо 170 работе на околе 110 вати,
а со тоа губи барем 10-20 степена темптература, зависно од играта.

Можна е замена за 3060Ti, или 3070 со разумна доплата од моја страна.
https://www.zotac.com/mk/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-rtx-3060-twin-edge-oc-0
  • Хаха
Реакции: Nikola100 и Flapjack

Информации

Автор
Bate Sase
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
337

Повеќе огласи од Bate Sase

На врв Дно