Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gremlin

Продадено Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
70.000 ден.
Истекува

Опис

Се продава лаптопот подолу, купен во нептун со уште една година гаранција, во одлична состојба нема ниту една трага од користење, користен е со надворешна тастатура и маус, редовно чистен, во оригинална кутија со сите додатоци. Боја титаниум греј.

Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H

16" 2K IPS HDR400 165Hz GSYNC 500Nits
AMD Ryzen 7 5800H (8C/16T)
16GB DDR4 3200Mhz Kingston Impact CL20
Nvidia GeForce RTX 3060 6GB (130W) со дополнителна можност за оверклок преку БИОС
SSD M2 500GB Samsung 980 PRO
SSD M2 1TB SK Hynix
Intel(R) Wi-Fi 6E AX210

РАМ меморијата на лаптопот е сменета со подобра и побрза, има плус уште едно SSD Samsung 980 PRO на кое е поставен оперативниот систем и мрежната карта е исто сменета со најновиот модел на Intel AX210. Оригиналните делови мрежната и рамот ги имам и ќе ви ги дадам заедно со лаптопот во случај да ви затребаат ради гаранција.

PRO моделите на леново имаат MUX switch што значи дека онборд графичката може целосно да се исклучи и дека дисплејот директно се врзува за Geforce-от без да губи перформанси. На лаптопот има активна ОЕМ лиценца на Windows 11 Pro. Доаѓа со 300W чарџер и има дури можност за оверклок во самиот БИОС. Лаптопот може да се полни и преку USB C PD полнач. Ладењето е одлично и многу потивко од АСУС моделите, екранот е меѓу најбрзите и најдобрите што моментално се нуди во лаптоп (надвор од ОЛЕД).

Преминувам на декстоп па затоа го продавам, едино би размислил и замена за лаптоп со побрза графичка.

ЕДИТ - Нудам опција за 60.000 само лаптопот со оригиналните делови (без самсунг ссд-то и со оригиналната меморија и мрежна)

Информации

Автор
gremlin
Поднесена
Последна промена
Прегледи
418

Повеќе огласи од gremlin

На врв Дно