• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

laptop

 1. cgfreak

  Продадено 16GB (2x8GB) SODIMM DDR3L - 1600MHz 1.35V

  Денес извадени заради надградба. Работат одлично, без никакви проблеми досега. Цена: 1x8GB: 1800ден. 2x8GB: 3500ден.
 2. Мариијан

  MacBook vs Dell Alienware

  Здраво ако може да го слусшнам вашето мислење за овие лаптопи, малце се постари... :( -MacBook Pro 15 Late 2011 intel Core i7 2.2GHz 16GB ram 1600MHz SSD 256GB Dell Alienware M17x r3 исто 2011/12 мислам дека беше I7 core - 2 16 gb ram 1TB HDD
 3. Garfield'

  Лаптоп на половно

  Здраво ит другари Налетав на еден лаптоп со rtx2070 за 600€ Дали постои можност некако да го земам?лаптопчето е од германија https://m.kalaydo.de/kleinanzeigen/notebooks/max+q+legion+lenovo+y740+2019+rtc+2070/a/a592ad35/ Модел на лаптопот Lenovo Y740 2019 RTC 2070 мислам дека вреди лаптопчето...
 4. smole

  Office лаптоп

  Големина на екран: 15.6" Намена: Word, Excel, Web browsing Буџет: ~50.000 ден макс. Потреба: Удобна тастатура OS: Не мора да дојде со лаптопот Поради доброто искуство со Lenovo T480 првенствено сум за Леново (lenovoonline, Inet), иако ги разгледував и Dell (Макпетрол, Ланком) и НР (Неоком)...
 5. stejcho

  Препорака лаптоп 600 до 700€

  Низ IT-продавнициве што гледав, за оваа цена најдобро што најдов беше: Лаптоп ASUS TUF FX505DT-BQ180 R5-3550H/8GB/256GB SSD/GTX 1650 4GB AMD Ryzen 5 3550H NVIDIA® GeForce GTX 1650 4GB 8gb Ram 256gb SSD. 120hz screen Дали да очекувам повеќе за таа цена, и дали вреди за цената да купувам Intel...
 6. DonFrozex

  Мислење за машина за девелопмент

  Бараме нов солиден лаптоп за понежниот пол, кој што ќе и служи претежно за професионални цели (девелопер), за кој што имаме потреба барем од 16гб рам и и7-ца за да трча захтевни microsoft-related програми (SQL Management studio, Visual Studio, Docker etc...) you get the point. У меџувремену...
 7. Zabegann

  Проценка БАШ Vintage Compaq Laptop

  Долго време се мислам и решив да побарам проценка на Vintage лаптоп од Compaq. Лаптопот е во исправна и функционална состојба нормално батеријата не држи доаѓа со оргинален полнач и од сликите може да се види дека нема оштетувања на куќиштето. Спецификациите ги имате на слика точниот модел е...
 8. SpiritBond

  Лаптоп Lenovo V330 15"

  Продавам перфектно сочуван, без знаци на користење Lenovo V330 15" со преостаната гаранција до 10.9.2020, купен од Динамит. Спесификации на лаптопот: CPU: 8th Generation Intel® Core™ i5-8250U 4c/4t RAM: 2x4 GB DDR4 2400 Mhz GPU: AMD Radeon™ 530 2 GB GDDR5 VRAM Screen: 15" FHD (1920 x 1080)...
 9. AfterMaxify

  Продадено Проценка ASUS FX553VD -i7-7700HQ - 16GB - nVidia 1050

  Здраво дечки имам лаптоп кој го користам скоро 3 години па би сакал да го заменам со нов. Ме интересира дали некој би сакал да го купи и која би му била цената отприлика. Asus FX553VD. Спецификации: Intel Core i7-7700HQ 2.8 - 3.0GHz 16 GB RAM NVIDIA GeForce GTX 1050 - 2GB 256GB SSD + 500GB...
 10. Roxas

  Toshiba Satelite c50d

  Користеше windows 8 64-bit предходно и скоро 100% од рамот беше искористен. Го избришав тој оперативен ситем и сакав 10-ка да ставам 32-бит бидејки имам 2 гб рам. Кога го избришав во биос си остана енаблирано secure boot и UEFI, но никако да го препознае хард дискот ниту пак УСБ-то. Checking...
 11. rotkiv

  Дали да надоградам рам?(лаптоп)

  Користам Lenovo Y530, повеќето од времето користам околини како Android Studio, Visual Studio, понекогаш некој од Adobe програмите (Photoshop, Illustrator, итакодаље). Програмите функционираат 90% од времето без никаков проблем, единствено имам приметено во тие 10% рамот ми е преплавен од некои...
 12. KalEl

  Проценка 2 SO-DIMM мемории по 4 GB DDR4

  Ако може проценка за меморииве исто така ги менувам со моја доплата за една плочка од 8 GB или одат на продажба после проценката, све е во ред со нив, сакам да го надоградам лаптопот ама имам 2 слота кои се веќе пополнети, благодарам. Samsung M471A5143DB0-CPB 4 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM G...
 13. Rukfash

  Dell Inspiron 15 3585 Ryzen 5 8gb-ram-256gb ssd

  Дечки, ако може мислење за лаптопот. Првенствено е за 11 годишно девојченце кое ке го користи за во школо ама ќе игра по некоја игра со Vega 8 која знам дека ке е одлична, а ќе се користи и фамилијарно по дома. Дали некој може да најде инфо за матичната дали има додатни слотови за HDD, SSD, RAM...
 14. T

  Купувам 2GB DDR2 SODIMM

  Не барам плочка од 1GB, заинтересиран сум само за плочка од 2GB.
 15. JensenInterceptor

  Лаптоп 15.4 инча + таблет 8 инча спроти евтин Ултрабук од 14 инча?

  Вака, гледав вчера лаптопчиња по продавнициве со цел да го заменам мојов лаптоп стар 6 години. Лаптопот е како го викаат, основен, чинеше 400 евра на ново кога го купив. Има посебна графичка, 4 гига РАМ, Пентиум Дуал Кор процесор 2 гига херци, 500 гига тврд диск. Во меѓу време си купив и таблет...
 16. BlackOuttheWoRlD

  ExpressCard 34 ssd да има? и каде да најдам?

  Здраво другари Случајно по интернет најдов ссд express card за лаптоп,дали ќе може да работи на мојот лаптоп? И од каде можам да најдам вакво Opticaddy 2. SATA-3 HDD/SSD Caddy per Toshiba Satellite L955D M640 M645 P205 | eBay Незнам дали ќе се фати место двд-режачот? И дали можам да ставам...
 17. Mao

  MacBook Air 13" 2015

  Продавам сочуван лаптоп Macbook Air 13" (Early 2015), користен во домашни услови за гледање серии и сурфање. Купен е во Австралија во Март 2017. Спецификации: CPU Intel Core i5, RAM 8GB 1600, GPU Intel HD Graphics 6000, SSD 120 GB, Battery condition: Normal + Charging Cycles: 501. Лаптопот е...
 18. BlackOuttheWoRlD

  Thermal Grizzly можам на лаптоп

  Здраво другари Имам едно прашање,дали можам да ставам Thermal Grizzly на стар лаптоп Toshiba m645-s4115? Мислам дека нема да има проблем нели? Со терманла паста Thermal Grizzly Kryonaut на лаптопот. Благодарам однапред.
 19. Roxas

  Asus VivoBook Интернет проблеми

  Нов лаптоп со Ryzen 5 3500U Vega 8, не сака да се конектира на рутерот што го имам на домашна мрежа. Лаптопот има 802.11ac 2.4 GHz wi-fi карта. Рутерот е: 300M Wireless N Router Model No. TL-WR841N / TL-WR841ND Firmware Version: 3.12.5 Build 100929 Rel.57776n Hardware Version: WR841N v6/v7 00000000
 20. Roxas

  Asus k55vd-sx439

  Имам лаптоп нефункционален, матичната ми рекоа да ја сменам. Кои се искуствата со порачките од Ebay, Aliexpress и други ? Дали се исплати ли да порачам, околу 100 евра испаѓа со достава до македонија.
На врв Дно