Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

keyboard

 1. Mechanical Keyboard Keychron K8 - Hotswappable

  Mechanical Keyboard Keychron K8 - Hotswappable

  Обнова на стариот оглас. Членот што ја купи се предомисли и ја врати после еден ден, а немав време да ја објавам од ново.
 2. Keyboard Corsair K70 RGB RAPIDFIRE RGB

  Keyboard Corsair K70 RGB RAPIDFIRE RGB

  Продавам одлично сочувана тастатура Corsair K70 со Шведски layout и MX - Speed свичови. Full RGB кој се подесува преку софтверот на корсер. Тастатурата си работи најнормално, исчистена е и ја продавам поради тоа што земав TKL верзија. Доаѓа со оригиналната кутија и сите додадоци.
 3. Механичка тастатура MSI Vigor GK50 Low Profile

  Механичка тастатура MSI Vigor GK50 Low Profile

  Продавам механичка тастатура MSI Vigor GK50 Low Profile. Купена од Анхоч пред 3 и пол години, користена околу 2 години активно. Во одлична состојба, се продава бидејќи преминав дома на Keychron Q3 а на работа на Keychron K1. Доаѓа со кутија и сите додатоци (неколку екстра копчиња, keycap...
 4. Нема Слика

  Продавам Corsair K70 LUX RGB тастатура

  Се продава Corsair K70 LUX RGB Тастатурата е максимално зачувана , доаѓа со фабричкото пакување. Цена 5500 денари.
 5. Mechanical Keyboard Keychron K8

  Mechanical Keyboard Keychron K8

  Пошо се подновив со сет МХ, нема поента keychron-ов да фаќа прашина така. После проценка ќе иде на продажба. Детали: Keychron K8 Wireless Mechanical Keyboard, Gateron Optical RGB Backlight Aluminium Red Switch, Hot-Swappable. дополнително, во цената би следеле и 2 сета со по 70 свичови -Optical...
 6. Logitech k375s (Choarcoal edition), multi-device тастатура

  Logitech k375s (Choarcoal edition), multi-device тастатура

  Multi-device keyboard, со конекција преку logi unifying receiver или bluetooth, до 3 уреди. Во добра состојба и тастатурата и држачот, без оштетувања и дефекти. Сивата верзија, обичната е со бели копчиња и бел држач. Исти layout како на сликата.
 7. Cooler Master Quick Fire TK (Cherry MX Blue)

  Cooler Master Quick Fire TK (Cherry MX Blue)

  Купена 2014г. од сетек, максимално сочувана може да се провери и тестира во секое време, локација Скопје Доаѓа во оригинална кутија со switch puller и кабел, комплетно исчистена и спремна за користење. Повеќе инфо во ПП
 8. Apple Mouse и Apple Keyboard

  Apple Mouse и Apple Keyboard

  Се продаваат одлично сочувани Apple Mouse 1 и Apple Keyboard 1. Маус модел A1296 и тастатура модел A1314. Користат AA батерии, се поврзуваат со bluetooth, може да работат и на Windows. Цена за маус 60e, цена за тастатура 60e. Тастатурите визуелно се qwertz, но системски ако е сетирана qwerty...
 9. Genesis Thor 300TKL RGB - Red switches

  Genesis Thor 300TKL RGB - Red switches

  Се продава тастатурава, користена неполни 12ч и стои во кутија. Гаранцијата нема, истече на 02.02.23. Состојба 9.8/10, фабричко пакување
 10. Продавам Tofu65 keyboard kit

  Продавам Tofu65 keyboard kit

  Продавам KbdFans Tofu65 keyboard kit. Во китот доаѓа: Aluminium case in grey DZ65RGB pcb Aluminium plate Дополнителен Carbon fiber plate Пена помеѓу plate и pcb Пена помеѓу pcb и case Стабилизатори (подмачкани) Тег од месинг за тежина Ѝ требаат само свичеви и капачиња и може да се користи...
 11. Logitech MX Mechanical Mini

  Logitech MX Mechanical Mini

  Бидејќи на никаков начин не ме радува тастатурава иако и дадов шанса да го стори тоа, решив да ја оттуѓам и да и дадам шанса во некој друг дом, кај некое друго семејство... Мислам дека моделот им е познат на сите, ама еве линк, just in case. Во зоолошка кај жирафата гледам дека моментално е...
 12. Mechanical Keyboard Skiller MECH SGK3 Kailh BLUE - custom keycaps

  Mechanical Keyboard Skiller MECH SGK3 Kailh BLUE - custom keycaps

  Продавам Механичка тастатура со custom коплиња + оригиналните копчиња. Состојба 10/10 Kailh Blue
 13. Ducky One 2 SF механичка тастатура со Cherry MX Black свичеви

  Ducky One 2 SF механичка тастатура со Cherry MX Black свичеви

  Тастатура Ducky One 2 SF - црна, со Cherry MX Black свичови, купена од Нексио, во беспрекорна состојба, под гаранција до 11.01.2023. Цена: 4000 денари фиксно.
 14. Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Тастатурата е во беспрекорна состојба , користена многу краток период и стоена во кутија одреден период, следи со mechanical Tactile Switches, без никаква маана, без преостаната гаранција.
 15. HyperX Alloy Core RGB

  HyperX Alloy Core RGB

  Ја продавам старата тастатура HyperX Alloy Core RGB. Зачувана како нова (на сликата има малку прашина од користење... ), гаранција до 13.06.2022 од Сетек.
 16. Механичка тастатура Ducky One 2 Mini 60% RGB

  Механичка тастатура Ducky One 2 Mini 60% RGB

  Ducky One 2 Mini RGB Ducky One 2 Mini 60% RGB со Cherry MX Silver Speed свичеви. Купена од Нексио во мај 2021 (има гаранција уште една година). Одлично сочувана, mint condition. Има кутија и ги има сите додатоци. Причина за евентуална продажба е надградба.
 17. Skorp

  Продадено Keyboard: AULA HYPERION RGB KRGD BLUE switch

  Продавам механичка тастстура AULA HYPERION RGB KRGD BLUE switch TACTILE w/palm rest. Користена е буквално само еднаш. Ја купив бидејќи ми требаше мала тастатура да ми ја собере во куфер за на турнир во Warzone. Си доаѓа со оригинал паковање и сите додатоци. Цена - 2200 ден.
 18. Transporter444

  RedragoN Draconic K530RGB 60%

  Се продава wireless mechanical keyboard RedragoN Draconic K530RBG 60% со Brown Switches. Купена во Галерија пред 1 година и е во одлична состојба (користена е со други key caps, црните на сликата се оригиналните нејзини нови). Доаѓа со сите додатоци (за менување на switch и key caps) и кабел...
 19. omegaRED

  Проценка Logitech G915

  Проценка на 2 тастатури Logitech G915. Сочувани и без оштетувања, едната со US/English ISO layout, другата со германски ISO layout. Со ресивери, комплет функционални. Сепак имаат забелешки, а тоа е дека на двете тастатури недостасувале левите Shift копчиња па се заменети со други копчиња...
 20. VerGer

  Продадено Тастатура GK64x - Fully programable RGB, hotswap switches

  Алуминиумско кукиште, Kailh Box White (clicky види карактеристики) switches, модуларна (стандарден или три-делен спејсбар) како и со hotswap сокети за switches со што може да се менуваат switches-от без потреба од лемење. USB-C приклучок. RGB LED (што може да се програмира по вкус секое...
На врв Дно