• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

keyboard

 1. Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Logitech G815 (GL Tactile Switches) (Mechanical keyboard)

  Тастатурата е во беспрекорна состојба , користена многу краток период и стоена во кутија одреден период, следи со mechanical Tactile Switches, без никаква маана, без преостаната гаранција.
 2. HyperX Alloy Core RGB

  HyperX Alloy Core RGB

  Ја продавам старата тастатура HyperX Alloy Core RGB. Зачувана како нова (на сликата има малку прашина од користење... ), гаранција до 13.06.2022 од Сетек.
 3. Механичка тастатура Ducky One 2 Mini 60% RGB

  Механичка тастатура Ducky One 2 Mini 60% RGB

  Ducky One 2 Mini RGB Ducky One 2 Mini 60% RGB со Cherry MX Silver Speed свичеви. Купена од Нексио во мај 2021 (има гаранција уште една година). Одлично сочувана, mint condition. Има кутија и ги има сите додатоци. Причина за евентуална продажба е надградба.
 4. Skorp

  Продадено Keyboard: AULA HYPERION RGB KRGD BLUE switch

  Продавам механичка тастстура AULA HYPERION RGB KRGD BLUE switch TACTILE w/palm rest. Користена е буквално само еднаш. Ја купив бидејќи ми требаше мала тастатура да ми ја собере во куфер за на турнир во Warzone. Си доаѓа со оригинал паковање и сите додатоци. Цена - 2200 ден.
 5. Transporter444

  RedragoN Draconic K530RGB 60%

  Се продава wireless mechanical keyboard RedragoN Draconic K530RBG 60% со Brown Switches. Купена во Галерија пред 1 година и е во одлична состојба (користена е со други key caps, црните на сликата се оригиналните нејзини нови). Доаѓа со сите додатоци (за менување на switch и key caps) и кабел...
 6. omegaRED

  Проценка Logitech G915

  Проценка на 2 тастатури Logitech G915. Сочувани и без оштетувања, едната со US/English ISO layout, другата со германски ISO layout. Со ресивери, комплет функционални. Сепак имаат забелешки, а тоа е дека на двете тастатури недостасувале левите Shift копчиња па се заменети со други копчиња...
 7. VerGer

  Продадено Тастатура GK64x - Fully programable RGB, hotswap switches

  Алуминиумско кукиште, Kailh Box White (clicky види карактеристики) switches, модуларна (стандарден или три-делен спејсбар) како и со hotswap сокети за switches со што може да се менуваат switches-от без потреба од лемење. USB-C приклучок. RGB LED (што може да се програмира по вкус секое...
 8. Lokvan

  Custom keyboard layout за Македонски јазик

  Проблем 1: Стариот keyboard layout-oт за Македонски јазик ги нема карактерите Ѝ + Ѐ Проблем 2: Новиот "Standard" keyboard layout за Македонски јазик ги има карактерите Ѝ + Ѐ но шорткатот за UNDO не е CTRL+Z туку CTRL+Y, а како бонус „придобивка“ карактерот Ѐ се наоѓа на копче кое го нема на...
 9. R

  Копчиња на тастатура ПРОБЛЕМ

  На мојот лаптоп пред некое време престанаа да работат одредени копчиња, и тоа: w r u i [ ], како и некои бројки од нумеричката тастатура. Сменив нова тастатура, пак истиот проблем. Пробав да апдејтирам, вика дека е последната верзија на драјверот. Имате идеја??
 10. ApexAlex

  Тастатура за 3K

  Здраво, некој сугестии за мешаничка тастатура со РГБ осветлување, не мора да биде Cherry, бидејки мие доста низок бугетот и Khail, Gateron не би било лошо. Ви благодарам на вниманието.
 11. ApexAlex

  Mehanicka Tastatura?

  Mech Tastatura so rgb, moze da bide gateron,khail ili cherry, no sepak treba da ima mech switches, ne mem-chanical,
 12. Глупав

  Asus Wireless Keyboard W3000

  Прашањето ми е : Која е можната причина за не добар respond на wireless тестатура ? 1. Слаби батерии ( ми прави дупли букви и не респондира некогаш и со нови батерии или штотуку полнети ) (во спецификациja пишува 3V --- 30mA) ? 2. Близина на router или некој од неговите подесувања (мислам дека...
На врв Дно