• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

java

 1. Martin1992

  Мислење за факултетиве

  Ај добар ден.. Вака, за некој ден се уписите па пошто сеуште немам одлучено ако може мала помош :) Ги разгледувам Машински и Финки.. На Машински се мислам меѓу "Индустриски дизајн" и "Моторни возила" Физиката ми иде, не сум некој експерт али со малце загревање на столчето реално можам да ја...
 2. PC_GAMER

  Како да направам „Verify Java“ преку било кој веб-пребарувач?

  Здраво дечки, Како што гласи насловот, иако знам дека скоро никој веб-пребарувач повеќе не дава поддршка за Јава, има ли некаква шанса да направам верификација? Во моментов ми е потребна за да ја искористам како „дигитален сертификат“ за да можам да ги користам услугите на е-системот за...
 3. Христијан П.

  Фискални каси - Софтвер и имплементирање функции

  Здраво на сите! Ја започнав темава на форумот „Фискални каси - Софтвер и имплементирање на функции“. Ваква тема не била започната тема подолго време, па сметав дека е добро да се отвори. Во моментот изработувам софтвер за фискална каса во Java и сум почетник во изработката на софтвер од овој...
 4. pedro:)

  Поврзување на апликација со Booking.com

  Здраво на сите, сакам да ве прашам дали постои начин да се поврзе web app со booking.com. Пример имам апликација за резервирање на соби во хотел и сакам да ја поврзам со booking.com, (пример ако направам резервација на booking.com да ми стигне известување на мојата апликација или ако направам...
На врв Дно