1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Поврзување на апликација со Booking.com

Дискусија во форумот 'Java' започната од pedro:), 14 Мај 2019.

1. pedro:)

pedro:)
    Intern

27
    2
    30 Јуни 2013
    Здраво на сите, сакам да ве прашам дали постои начин да се поврзе web app со booking.com.
    Пример имам апликација за резервирање на соби во хотел и сакам да ја поврзам со booking.com, (пример ако направам резервација на booking.com да ми стигне известување на мојата апликација или ако направам резервација кај мене да го извести booking дали собата е слободна или не). Дали постои некој начин да се направи ова, колку што пребарував требе да станам Connectivity Partner, но не разбрав на кој начин оди процедурата. Дали има некој тест хотел, посебни API, демо корисник или слично. Па ако сака некој ако има искуство бар малку да ме упати?

2. Taurus

Taurus
    Модератор

2,293
    915
    13 oктомври 2007
    Машко
    UI Designer
  3. pedro:)

pedro:)
    Intern

27
    2
    30 Јуни 2013
    Да, барав таму им пишав и на Booking.com Support и директно на Booking.com Connecting Partner али не ми вратија.

4. Pulse

Pulse
    Practice makes perfect

1,246
    1,260
    26 oктомври 2014
    Машко
    Full Stack Web Developer
    На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
  5. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,833
    1,365
    10 Август 2010
    Машко
    Како што гледам букинг дава апи само за гет методи, за листање на хотели и тн., но не и апи за резервирање на букинг, кога локално се резервира, и обновување на локалната база, при резервација на букинг. Тоа што го бара он е баш последнитите две работи.

Возможно и испуштив нешто, ама за пост методи не најдов.

6. Pulse

Pulse
    Practice makes perfect

1,246
    1,260
    26 oктомври 2014
    Машко
    Full Stack Web Developer
    од овде
    Using the API - Booking.com Developers API

На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели