Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

jack ma

  1. ContentBot

    Бесшумната посета на Џек Ма во Скопје

    Еден од најпознатите кинески претприемачи, ко-основачот на AliBaba – Џек Ма – деновиве е забележан како го шета скопскиот кеј и седи на ручек во скопскиот ресторан Soul Kitchen. Во Скопје, милијардерот кој е 4-ти најбогат кинез, а 39-ти најбогат жител на планетава со богатство од над 38...
На врв Дно