• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ecc

 1. Ron0n

  Купувам серверска меморија 2GB DDR3 ECC Hyunix

  Купувам 4 парчиња од следната меморија: HMT325R7BFR8C - H9 T7 AB Производство на hynix, 2GB по модул, 1RX8, PC3 10600R, ECC серверска меморија за Dell R310
 2. shifty

  Купувам X58 и X79 матични плочи

  Купувам матични плочи со чипсет X58 и X79. Оставете понуди или телефон за контакт во порака.
На врв Дно