• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

design

 1. Miki98

  Менување текст во 3 секунди анимација css

  Здраво еве една анимиација за текст на phpstorm,иако сакам да ставам во форумот во некој пост на xenforo,сакам само да биде со html текстот да се менува во некој пост. Анимација во онлине едит. Index.html style.css Web Animation Link online editor
 2. Б

  Барам веб дизајнер & програмер за HTML / CSS / PHP

  Здраво на сите. Како што и самиот наслов говори, ја отворам темава со цел да најдам некој искусен веб дизајнер / програмер. Сајтот (проектот) за кој што станува збор е изработен одприлика 60%, но сепак некои работи мораат да бидат изработени од човек од дејноста. Сајтот, според она што јас...
На врв Дно