• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

custom

 1. Lokvan

  Custom keyboard layout за Македонски јазик

  Проблем 1: Стариот keyboard layout-oт за Македонски јазик ги нема карактерите Ѝ + Ѐ Проблем 2: Новиот "Standard" keyboard layout за Македонски јазик ги има карактерите Ѝ + Ѐ но шорткатот за UNDO не е CTRL+Z туку CTRL+Y, а како бонус „придобивка“ карактерот Ѐ се наоѓа на копче кое го нема на...
 2. hpetrovski

  Продавам KBDFans Tada68 custom механичка тастатура

  Тастатурата ја склопив почетокот на овој месец и не е користена повеќе од 2 недели. Спецификации: Case: KBDFans Tada68 Plastic case. Plate: Aluminum Switches: Kailh Box Noble Yellows со C3 Tangerines 67g на nav clusterot(pgup, pgdwn, del) Stabilizers: GMK Genuine Screw-In (Подмачкани со Krytox...
На врв Дно