Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

chrome

 1. Христијан П.

  Туторијал Групирање на tab-ови во Google Chrome

  Од компанијата Google воведоа нова опција, воедно и доста корисна, за еден од најпознатите и најкористени веб прелистувачи - Google Chrome. Опцијата е групирање на tab-ови. Сите сме се нашле на тоа место каде веб прелистувачот нѝ е преполнет со tab-ови, и не можеме да се снајдеме. Со верзијата...
 2. bokiscout

  Туторијал Hardware accelerated video decoding - Chroium [ Google Chrome ]

  Пред неколку месеци приметив лагови при репродукција на 4к видеа од мојот компјутер преку било кој web browser на Kubuntu 18.04. Истиот проблем го нема на Windows 10. Дојдов до заклучок дека декодирањето на видеото го прави процесорот наместо графичката карта, па затоа истиот е речиси 100%...
 3. Глупав

  Организирање на Chrome bookmarks

  Имам веќе некоја поголема колекција на статии во Chrome bookmarks, па ме интересира следново: дали некој знае да постои или пак користи некоја алатка која соработува со Chrome bookmarks на начин на кој би се означувале клучни реченици во web pages страници да не мора да се претражуваат...
 4. moongose

  Vivaldi Browser v2

  Повод за темава е денешното излегување на втората верзија на прелистувачот Vivaldi. Најзначајни новости кои ги носи оваа верзија во однос на последната стабилна 1.15 се освежен изглед на спид дајалот и на целокупниот интерфејс, нови можности за манипулација на табовите со што се овозможува...
На врв Дно