Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

адаптер

 1. B

  Дали можам да приклучам интернет кабел во десктоп и со USB адаптер да споделувам Wi-Fi на други уреди?

  Дали можам да приклучам интернет кабел во десктоп и со USB адаптер да споделувам Wi-Fi на други уреди? Целта ми е да заштедам 2к-2.5к денари за гигабитен рутер. На лаптоп знам дека можи ама има добра интегрирана Wi-Fi картичка, а овие адаптерите не се на PCI слот или било како на матична. Досега...
 2. Нема Слика

  Гигабитна мрежна картичка со 4 LAN RJ45 порти

  Доколку има некој гигабитна мрежна картичка со 4 LAN RJ45 порти за продавање пишете. Исто така картичката треба да биде со low profile bracket. Пребарав низ нашиве продавници ништо нема.
 3. JensenInterceptor

  Старо напојување за лаптоп?

  Напојувањето почна да зуи у последно време, и зуи само кога го ставам на лаптоп, односно кога проаѓа струја низ него. Да бидам поточен звукот доаѓа од самиот адаптер, таа циглата измеѓу. Како да има негде краток спој, па гори самото од себе, и плус и грее повеќе од обично. Без многу мислење...
На врв Дно