• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од prichina

 1. prichina

  RAM Geil DDR4 2400MHz (PC4-19200) CL16 1.2v 4GB

  1100 денари
 2. prichina

  RAM Geil DDR4 2400MHz (PC4-19200) CL16 1.2v 4GB

  Еден модул, црна плочка Geil DDR4 4GB 2400Mhz CL16 1.2v 1200 ден. 076 461 881 prichina
 3. prichina

  Chia/HDD фармање, генерална дискусија, забелешки, типс!

  ко шо глеам на сликава, новчаникот ти цица RAM. Највероватно ти се синхронизира, кога го прави тоа било кој новчаник, кога се синка со блокчејнот, цица RAM колку да му е достапен со тоа шо виндоус остава барем неколку слободни проценти за други процеси...
 4. prichina

  Asus Dual RX580 4GB mining edition со DVI излез

  Картите спијат, не се слушаат кога работат. Може без никаков проблем да се користи како обична декстоп картица, се е исто, драјверите се исти, нема никакви ограничувања. 4 графички карти. Не се продаваат заедно. Мислам, може посебно, не е примарно сите комплет :)...
 5. prichina

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Де бе па ти, сеа, да не бранам клауд компании, ама имаат бекап, на бекап серверите. :)
 6. prichina

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Пааа....кога внесуваа првите ASIC-ци кај нас, најмногу отидоа во Велес. Конкретно за копање DASH...а и познавам исто така двајца, браќа се. Членови се тука на форумов....А и пошо ми има дадено сигнал еднаш, недела дена однапред одприлика, дека се спрема нешто големо со DASH... и рипна цената x...
 7. prichina

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Велешани, јавете се ;) Пуштите сигнал за кога ќе биде ранот на DASH :) @reflexmk
 8. prichina

  Дали некој работи со Nano?

  Еве уште еден таков проект, инсталирај ја екстензијава во Chrome браузерот, може работи и на други браузери, немам уште проверено. https://chrome.google.com/webstore/detail/bittube-airtime-donations/cnogbbmciffpibmkphohpebghmomaemi?hl=en Вчера, неколку минути баш прошарав на нашиот сајт за Tom...
 9. prichina

  Продадено iPhone Xs 64GB Space Gray

  Де бе па ти, друже, па и јас бев сериозен, зошт, толку би дал за тој модел, не е од аспект дека ги немам парите, не е ниту пак од негативен аспект, да речеме на подсмев, најмалку сакав да го навредам, туку од аспект на, не ми е сеедно како ги давам моите заработени пари. Реална проценка за мене...
 10. prichina

  Дали некој работи со Nano?

  Нано e леџит крипто во секој случај. A и набило што да наидеш, пиши, поради тоа што умот ми е на скроз друго место, ама прашувај и ќе ти кажам што е леџит, а што не. Пример, срчни на гугл, similar projects to earn crypto, or similar ways to earn crypto....Хм, околу новчаник, иако не е класичен...
 11. prichina

  Дали некој работи со Nano?

  Ај да видиме што е филмот, има неколку платформи што функционираат на овој принцип, на врвот на јазикот ми се, кога ќе имам точни податоци, ќе ти ги пишам во следен пост, линковите, т.е. адресите. Ми текнува на TRON TV, има иста/слична програма, со гледаш видеа, лајкаш, пишуваш коментар, свој...
 12. prichina

  Продадено iPhone Xs 64GB Space Gray

  Кога ќе стигнеш до кај 19 000, 18 000, пиши ми, ќе го земам
 13. prichina

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Некоја клима од зградата карши има coil whine на секој 3-4 минути почнува да зуи....ужасно иритира звукот. Моето прашање е следно, дали ако најдам воздушна пушка, ќе биде доволна да направам damge на клима уредот, т.е. дали ќе биде доволно да пенетрира куршумот внатре и да направи штета? Или ќе...
На врв Дно