• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Трофеи освоени од mkgunner

 1. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 2. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 3. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 4. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 5. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 6. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 7. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 8. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 9. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 10. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 11. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно