• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од mkgunner

 1. mkgunner

  Kodi - Генерална дискусија

  Може View: https://m.youtube.com/watch?v=KKpuPfPzUCI&feature=share Работи перфектно never give up
 2. mkgunner

  Проценка ACER ASPIRE E1-531G

  Ако може проценка на лаптопов ACER ASPIRE E1-531G i5 2540M Nvidia GT625M 1GB 4GB DDR3 Kingston A400 120GB Променети се нови ментеши и дисплеј бидејќи некој решил да го превитка како таблет, сега работи без проблем. never give up
 3. mkgunner

  Продадено Gygabite B550M Aorus Elite

  Продадена надвор од форум, може клуч
 4. mkgunner

  Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

  Ако има мртви пиксели тешко дека некој ќе ти се нафати, ја не би. Сам не ни помислувај без плотна, oca remover и тн да вадиш стакло. never give up
 5. mkgunner

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Ти, јас и уште неколку овде сме 0.00000001% и небитни според логиката на псајсајд ама затоа тој и другите што отекуваат само за камери се 99.9% исто по негова логика never give up
 6. mkgunner

  Продадено Gygabite B550M Aorus Elite

  5800ден
 7. mkgunner

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Ова нема врска со заклучувањр на мрежа, ако го знаеш mi акаунтот внеси го и внеси го и новиот број како сигурносен во mi account never give up
 8. mkgunner

  Nvidia - Генерална дискусија

  Па ваљда ќе има ефект ова, ако ги принудат копачиве со намалување на hashrate да купуваат мајнерски
 9. mkgunner

  Nvidia - Генерална дискусија

  Упс Конечно некој промислил?
 10. mkgunner

  Купувам USB-C Audio/Video IC за Nintendo Switch

  Прво нарачај си го ова па земај, кај да е ќе заминит чипчево [emoji3] Незнам ја првпат ми иде Switch на сервис и мислев 100% го напиле вода ама не беше така. Прилично зачуван надворешно ама ете слабата точка им било ова изгледа. never give up
 11. mkgunner

  Купувам USB-C Audio/Video IC за Nintendo Switch

  Најверојатно некој ефтин кабел имаат користено, не е спржен само е во краток спој на излез, а гледав дека чест проблем кај Switch е ова, изгледа и не е најдобро решение [emoji846] never give up
 12. mkgunner

  Купувам USB-C Audio/Video IC за Nintendo Switch

  Знам, ама многу време е, а ми треба за брзо [emoji846] never give up
 13. mkgunner

  Купувам USB-C Audio/Video IC за Nintendo Switch

  Барам USB-C Audio/Video IC за Nintendo Switch Проверено во Алфа Електроник и Гац Електроник немаат. Некој да знае кај би можело да има? never give up
 14. mkgunner

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Следи ги чекорите https://forum.xda-developers.com/t/root-samsung-galaxy-sm-a500fu-without-oem-unlock-option.3990021/ never give up
 15. mkgunner

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Пии кој модел на A5 го имаш (бројката во about phone) never give up
На врв Дно