• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од kire_33

 1. kire_33

  Предлог за Point to Point

  Па нешто набрзина и аматерски вака би изгледало со што да напоменам ова е надвор од градско подрачје и е на отворен простор и е подложно на надворешни влијанија (дожд, град, снег, ветар и сл) и скоро сите точки се видливи помеѓу себе. Секако со можност на додавање на дополнителни камери најмалку...
 2. kire_33

  Предлог за Point to Point

  Пoгрешно се изразив, поинт то мулти поинт, еден акцес поинт да прибира сигнали од сите камери. и преку свич на NVR
 3. kire_33

  Предлог за Point to Point

  Некој, предлози, искуства ? :rolleyes:
 4. kire_33

  Предлог за Point to Point

  Здраво дечки, Дали ќе може некој предлог за мрежно безжично поврзување на пример 5-6 ИП камери на растојание од 500-600 метри отворен простор да се конектираат на една базна станица како на пример со Mikrotik SXT. искуства и предлози се добредојдени . Поздрав
 5. kire_33

  Купувам долна пластика за Toshiba Satellite C670

  Важи ајде
 6. kire_33

  Купувам долна пластика за Toshiba Satellite C670

  Некој?!
 7. kire_33

  Купувам долна пластика за Toshiba Satellite C670

  Здраво дечки, ми требаат капачињата од хард дискот и од рам меморијата за наведениот лаптоп :cool:
 8. kire_33

  Промена на термална паста

  "Вака се става паста "
 9. kire_33

  Купувам Лаптоп

  фала за понудата
 10. kire_33

  Купувам Лаптоп

  Здраво дечки, да понудите нешто лаптоп 4-5000 ден, може и со некој лајт проблем. Понудете...
 11. kire_33

  Asus Zenbook ux305 дефект

  4k up
 12. kire_33

  Asus Zenbook ux305 дефект

  4300..
На врв Дно