1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,941
  14 Август 2014
  Машко
  Не е тоа А2, тоа е Mi 6X. A2 ќе излезе после летото.

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
 2. vladic3110

  vladic3110
  Gaining Experience

  128
  222
  22 Февруари 2017
  Машко
  Bump
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,941
  14 Август 2014
  Машко
  Ај да ми проверат па ќе ти пишам.

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  На vladic3110 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov
  Гостин

  Презадоволен од MI A1 DotOS 8.1.0 +Meta r2 Kernel Батерија и Перфоманси и Камера топ само малце некако фингерпринтот е спор ама ке се среди сигурно,кога ќе имам време можи да компајлирам некој кернел Screenshot_20180326-222536.jpg

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  the_maker, Banjifiko, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  446
  44
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Да не знае некој колку е цена за замена на екран за Xiaomi Redmi Note 4x?

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 6. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,941
  14 Август 2014
  Машко
  Па па па :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  На TATA_MATA, bxxxn, DonFrozex и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Така ами како, не сега заради оној ајшитот на епл почнаа со веѓи да ги прават, нова мода. Си се знај како треба да биди дисплејот. Браво за Шаоми.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 8. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,941
  14 Август 2014
  Машко
  Плус камера (за слики) No. 1. Газење...

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  На Трајче Дрварчето и spaceboymk им се допаѓа ова.
 9. stefano

  stefano
  Gaining Experience

  171
  232
  8 Декември 2016
  За роденденот на АЛИ(од утре) го има како понуда Редми Ноте 5 (глобал) 3/32GB верзија за 142€

  http://r.search.yahoo.com/_ylt=AwrJ...944.html/RK=2/RS=E64N9m2Qgy7NVMw5dmoLHOhQuck-
   
  На ski и kirebananamen им се допаѓа ова.
 10. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  263
  183
  3 Јануари 2010
  Машко
  Не се радувај многу , така беше и за претходната промоција како и да им се викаше , го имаа редми 5 плус за 120 евра мислам , чим стартуваше промоцијата испадна дека таа цена е за Х боја само, која у старт беше аут оф сток така да...
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,662
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  Топ е 2S, ама дисплејот не е амолед...
   
  На Rikimaru и Banjifiko им се допаѓа ова.
 12. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  843
  760
  31 Мај 2011
  да умре трендов без џек за слушалки. супер се, ама кога ќе видам дека треба КАБЕЛ за да ставам свој кабел првично во телефонот, ми се темни.
   
  goran_oh, the_maker, Трајче Дрварчето и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  ^
  Е и тоа е нова мода од полупроизводите на Епл... и јас сум против тоа.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mikaxsus

  Mikaxsus
  Gaining Experience

  273
  220
  19 Јануари 2016
  Машко
  Уф, критичен погодок у новчаник. Таман да си се частам, неџсусот ќе иде на фамилијарен циклус
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 15. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,941
  14 Август 2014
  Машко
  Јас го имам MIX 2 со 835, можам да кажам дека целиот концепт и квалитетот е на највисоко можно ниво. Новиот 2S ќе биде меѓу топ 2-3 уреди што ќе може да се купат за пари комерцијално.

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  На Mikaxsus и JasSum им се допаѓа ова.
 16. kirebananamen

  kirebananamen
  Intern

  58
  32
  14 Декември 2017
  Машко
  нормално дека е така пишува и на страмата таа цена е мислам за златна боја а набавка пишува се очекува на 24 април сепак ова е преднарачка.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 17. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,941
  14 Август 2014
  Машко
  И тоа е така секогаш, цената ја даваат таа што ќе биде за 1 месец од сега, инаку сега таа цена е невозможна. И сосе транспорт 15-45 дена, ќе дојде во тој момент поскапо отколку кај нас :)

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   
  На highflyer и kristijan_m75 им се допаѓа ова.
 18. kirebananamen

  kirebananamen
  Intern

  58
  32
  14 Декември 2017
  Машко
  те држам на збор :)

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 19. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  351
  421
  10 oктомври 2011
  Машко
  Teaser by @the_maker :) Значи ќе треба да се подновиме за 15-45 дена :cool:
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,153
  682
  8 Август 2017
  Машко
  [​IMG]

  Интересен уред, исто така бежичен чарџер за 15долари. Како и смарт спикер.
  Инаку цената за 2С изнесува
  Mi MIX 2S is available in 6GB+64GB, 6GB+128GB and 8GB+256GB for RMB 3299, RMB 3599, and RMB 3999 respectively. Или 420€ за основниот модел, 460€ за 128ГБ верзијата и 510€ за верзијата 8+256ГБ, ако се додаде +18% ДДВ на овие цени, секако стануваат неконкурентни на нашиот пазар.
   
 21. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  213
  229
  26 Декември 2013
  Машко
  Ќути не личи на ајфон. Посебно задната страна (кај камерата) :) И тоа точката доле лево исто малку лошо изгледа.

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 22. ski

  ski
  Intern

  86
  19
  22 oктомври 2016
  Машко
  Според мене нема голема разлика но самсунгот има поширок динамички опсег и боите се поприродни.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,142
  1,501
  26 Март 2016
  Даскал
  Секако не вака. До кога бе со IPS ќе тераме? 2018 е. Никако да дочекам Амолед од шаоми па да земам телефон.
   
  На the_maker и olikomerc им се допаѓа ова.
 24. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,142
  1,501
  26 Март 2016
  Даскал
  Dealbreaker... топ 5 критериуми ми се: 1. амолед 2. амолед 3. амолед. 4. амолед. 5. амолед
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 25. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,941
  14 Август 2014
  Машко
  Како ми мириса, и други ќе се префрлаат на IPS брзо :) се унапредува сеуште таа технологија.

  Sent from my MIX 2 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...