• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кинески телефони (мислења, искуства, препораки, сугестии...)

Дали би купиле кинески телефон?

 • Да!

  Гласови: 233 68.9%
 • Не

  Гласови: 105 31.1%

 • Вкупно гласале
  338

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,532
700
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

Пред камера OIS и задна камера OIS.

А гимбалот го тргнаа.

Ни сами незнаат што прават.

Има сега OIS, гимбал и сенсор да мрда наместо леќите кај ајфон 12.

Технологијата пак оди назад...

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,666
1,020
Пуштен во продажба глобалниот модел на Реалме ГТ во Европа. Продажба има и преку официјалниот сторе на Алиекспрес. Нека ме исправи некој ако грешам ама ова е најефтиниот телефон со СД888 со лаунч цена. Одличен телефон за луѓе кои не ги интересираат камери.
US $455.99 | New Original Realme GT 5G Mobile Phone 6.43 Inch 120Hz 8G+128G Snapdragon 888 Octa Core Android 11 65W Fast Charger Smartphone

View: https://youtu.be/4qiSfChGWfM
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,074
29,080
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Пуштен во продажба глобалниот модел на Реалме ГТ во Европа. Продажба има и преку официјалниот сторе на Алиекспрес. Нека ме исправи некој ако грешам ама ова е најефтиниот телефон со СД888 со лаунч цена. Одличен телефон за луѓе кои не ги интересираат камери.
US $455.99 | New Original Realme GT 5G Mobile Phone 6.43 Inch 120Hz 8G+128G Snapdragon 888 Octa Core Android 11 65W Fast Charger Smartphone

View: https://youtu.be/4qiSfChGWfM
Зошто би се замарале со ова кога има Xiaomi?
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,666
1,020
Зошто би се замарале со ова кога има Xiaomi?
Не е како да Шаоми има 888 телефони на претек, во тој ценовен ранг единствено К40 Про
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,074
29,080
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Не е како да Шаоми има 888 телефони на претек, во тој ценовен ранг единствено К40 Про
Знаеш колку е разлика помешу 865 и 888? смешна разлика има, ќе добиеш телефон со најдобар чипсет, и се друго просек, со ѓубре камера. За 30K Има Mi10T Pro....кој го праи масакар, тука да го купиш сега, со OIS и Samsung 108MP сензор, кој со GCAM е неверојатен.

450$ + транспорт + DDV
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,532
700
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

Убица на Самсунг, со xiaomi note 10 pro мртва трка.

Предности на n10pro:
- екран 120hz vs 90hz/ amoled vs lcd
- G - Cam
- ir blaster
- IP 53
- побрзо пуни
- NFC

Предности на Техно камон 7 про:
- Батерија држи повеќе
- звучките многу урлаке
- селфи камера 48мп
- 4к снимање предна и задна камера
- 256 гига простор за содржина за возрасни
- autofocus na ultrawide

За селфи ентузијасти и многу простор се знае што се зема.

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,074
29,080
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Убиец на Samsung прв телефон на брендот?
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,532
700
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,074
29,080
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,049
781
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Убаво си направил. Само однесиго да го тестираат за радијација!
 

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
716
577

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,666
1,020
Интересна приказна за најголемиот производител на мобилни во светот ББК, и нејзиниот претседател. Фасцинантно како човекот имал осет за бизнис во Кина и раздавал пари на вработените.
View: https://youtu.be/VIggp85vgZA
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,532
700
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
View: https://youtu.be/ICRviLEugnI


Aquos R6, по мене топ 1 телефон без пластелин/компјутерска фотографија.

Ко ке испринтам слика од човек да личи на човек а не пикселирано ѓубре.

За социјални мрежи нема шанси со ајфон и компанија ама знаеме колку траат слики на социјални мрежи и како им паѓа квалитет после одреден период.

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
856,112
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно