• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IPTV

  • Ја почнал/а темата
  • #26

smole

Unstoppable
18 април 2007
3,378
3,985
Zdravo,ziveam vo Uk.ne gledam nisto od tv. Samo nekoi slobodni kanali.bez veze. Nekako slucajno nacuv za iptv.pa Ve molam za odgovor sto i kako da zemam. Sport i filmovi najvekje me interesiraat.
Znaci od receiver do shering. Fala. Pozdrav.
Ова е страната на рапид

Raspberry купив од gearbest - ти треба:

1. Raspberry матичната плоча

2. Кутија
3. Напојување
4. Тастатура
5. Микро сд картица

Све ова ќе те кошта не повеќе од 80 евра. Ако имаш ТВ so HDMI CEC тастатурата нема да ти треба (HDMI CEC имаат повеќето ТВ произведени во последниве 5-6 години).

Шерингот на Рапид е одприлика со овие цени:
1 month = 12,50 Euro
2 months = 22,50 Euro
3 months = 30 Euro
6 months = 45 Euro
9 months = 65 Euro
12 months = 75 Euro
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,305
3,685
Скопје
Британците имаат и некои блокади. Нека го проба прво бесплатно Рапид да не има екстра трошоци.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #29

smole

Unstoppable
18 април 2007
3,378
3,985
Кој е квалитетот на каналите на rapid IPTV. 720p/1080p?
SD/720. 1080 ретко.

Британците имаат и некои блокади. Нека го проба прво бесплатно Рапид да не има екстра трошоци.
Ако мислиш на блокада по ИП адреса, верувам дека ова се решава со ВПН претплата.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,393
671
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Дали некој ја има пробано DirectTV? Дали сецкаат каналите, итн.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
2,972
686
од кога земав смарт тв инсталирав ott player за да гледам иптв.
имам една листа со неколку канали па ако има некој да ми прати да видам како ќе биде со друга листа?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #42

smole

Unstoppable
18 април 2007
3,378
3,985
од кога земав смарт тв инсталирав ott player за да гледам иптв.
имам една листа со неколку канали па ако има некој да ми прати да видам како ќе биде со друга листа?
на iptv.communuty побарај 24ч проба, ке ти дадат, има мислам подфорум за тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,577
Мислења
823,841
Членови
28,079
Најнов член
ivannalex
На врв Дно