• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Aliexpress

Marko1213

Intern
28 декември 2019
29
38
Другпат пушти малку срце. Кога купонот ја покрива вкупната цена, може да му се види голем попуст, да се предомисли и воопшто да не ти го испрати.
И да не стигне не е проблем,ни 1 денар не е нарачката.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
737
402
Ова нема врска, продавачот ќе си ја добие целокупната сума на неговата сметка.
Зависи од сумата, има доста случаи каде продавачите не ги испорачуваат производите поради висока вредност на бонусот. По реакција од купувачи од Али им одговараат дека причината е токму високиот бонус и не можат да го натераат продавачот да го испрати производот. Така да не е баш чисто дали Али покрива се.
Овде е мала вредност, спомнав само како можност.
Имам 20 мејлови другар не е проблем тоа
Како ги добиваш тие мејлови? :)
 

nigoo

Intern
21 април 2012
4
1
Зар вредело уопште да зимаш преку али? Може преку Аргентина да се регистрира за 200 ден. месечно. Колку плати и што пакет?

Едит:Ау сеа приметив, 2.34 евра.
Преку Аргентина за 200 ден. месечно? Може инфо како ?
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
70
180
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Zdravo, sakam da naracam od ali rgb lenta, i prasanjeto mi e dali koa kje stigne pratkata, brza posta kje mi ja donese na vrata? ili kje treba da idam u posta?
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,062
11,446
youtu.be
Брза пошта нема да ти ја донесе на врата, твојот локален поштар треба да ти ја донесе или треба да ти остави картонче па да идеш ти сам да си ја земеш од локална пошта.
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
70
180
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Брза пошта нема да ти ја донесе на врата, твојот локален поштар треба да ти ја донесе или треба да ти остави картонче па да идеш ти сам да си ја земеш од локална пошта.
Fala (y)
 

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
635
730
Скопје
Преку Аргентина за 200 ден. месечно? Може инфо како ?
Со впн се закачуваш на аргентински сервер , и можеш со наша картица да платиш. Ако ти бара аргентински број за смс потврда, ќе најдеш сајт што нуди интернационални броеви за една употреба, и таму ќе го добиеш смс-от.Имаш бесплатни али незнам колку функционираат, така да евентуално може да побараш некој што се плаќа нешто ситно(10 ден.). Кога ќе завршиш со плаќањето, нема потреба од впн за да го користиш нетфликсот.

@123456 е постручен на темава пошто јас не користам нетфликс, па може да ме дополни. Можеш да видиш на нетфликс темата, веројатно има инфо, или прашај ако ова од мене не е доволно или не ти е јасно.
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,525
916
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Zdravo, sakam da naracam od ali rgb lenta, i prasanjeto mi e dali koa kje stigne pratkata, brza posta kje mi ja donese na vrata? ili kje treba da idam u posta?
мене поштарот ми ја донесе до дома. мало пакетче е тоа, не е ни во кутија.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
936
586
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,422
690
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Како мислиш никогаш не се случило?
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
936
586
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,154
1,111
Скопје
Многу брзо стигна пратката. 10 дена.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
10 дена ама од кога искочила од сингапур не целиот пат од кога си ја нарачал :) толку стигаат просек 2-3 недели чим се смени статус дека искочила од сингапур секад кај мене бар
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,731
3,100
Ова никогаш не се случило...
Aliexpress Standard Shipping
Погледнете го атачментот 96543
Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
Верувај, сѐ се случило.

Најбрзо што ми стигнала пратка е 7 дена од нарачката, најбавно 243 дена. А мислам дека ова не се ни рекордите.
 

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,422
690
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10

psyman

Gaining Experience
30 март 2018
84
121
Хало. Од Алиекспрес нарачав тастатура. Се на се ~$120. Ќе ме царинат? :unsure:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,051
Мислења
837,618
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно