1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

3G 4G SIM

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од Acko93, 10 Април 2018.

 1. Acko93

  Acko93
  Intern

  28
  19
  26 oктомври 2013
  Predlog za najevtin internet od operator? Mi trebaat sim karticki so internet
   
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,334
  987
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Vip Combo Box - Vip

   
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,379
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  некое време у лајка мобајл имаше.
   
 4. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  346
  286
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Lyca веќе не се тоа што беа а и бавен и е нетов...
  Вип припејд 2гб за 99ден за 7 дена
   
 5. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,322
  1,109
  26 Април 2013
  Машко
  А како е нетот на Вип?

  Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
   
 6. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  346
  286
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Мислма дека е 3G брзина за припејд. Ако мислиш дека и нивниот не е нешто посебно брз за тоа незнам немам користевно веќе цела година.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,068
  1,178
  11 Март 2011
  LTE на VIP e солиден, околу 30-40 MBit/s е вообичаено, но има одредени места по Скопје каде е многу спор...
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,177
  831
  1 Јуни 2016
  Ова ми се случи двапати на вип 4г, и јас не знам како :D

  [​IMG]
   
  На bxxxn и Oktar им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  10,011
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  На која фрекфенција VIP работи 4G LTE?
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,011
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  НајдоФ :D

  VIP LTE bands
  • B3 (1800+)
  • B20 (800 DD)
   
 11. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  Имаш интернет со припејд картички што користат 3Г брзина, имаш и друга варијанта со 4г интернет односно VIP COMBO BOX или пак интернет со стик,меѓутоа со договор на 2 год.
   
 12. krema

  krema
  Professor

  10,011
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не,
  имам вип комбо со постпејд бројче и интернет со брзина на 4G, ама испадна дека телефонот не ми го лови нивниот БАНД на 4G па морам да се задоволам со 3G.
   

Сподели

Вчитување...