• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

zenbook

 1. Laptop Asus ZenBook UX430UAR

  Laptop Asus ZenBook UX430UAR

  Asus ZenBook UX430UAR Display: 14'' 1920x1080 IPS CPU: Intel Core i7-8550U GPU:Intel UHD Graphics 620 RAM: 8GB 256GB SSD SATA3 Harman/kardon sound Backlit Keyboard Windows 10 Home - легален Купен почеток на 2019. Користен за office work/media playback, со wireless mouse. Супер зачуван, нема...
 2. toshex

  PD USB-C полначи за лаптоп (MacBook, ThinkPad, XPS, ASUS...)

  Бидејќи сум во потрага по добар полнач и бидејќи непроверени и лоши струјни доставувачи може да направат повеќе штета отколку ќар, би сакал да отворам тема кај шо би се споделувале мислења и прашања околу USB полначи за лаптопи (и мобилни) бидејќи веќе натаму конвергира пазарот и во догледна...
 3. l1d0v1c

  Предлог ultrabook до 2000 евра.

  Ај ако може мала помош за да направам избор за ultrabook. Веќе некое време гледам која комбинација да ја направам, дали да нарачам онлајн, дали да тркнам до Грција, дал до Србија, пошто изборот во МК е малце тенок. Освен помош за од каде да купам/нарачам, ако некој веќе користи и е задоволен...
На врв Дно