• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

rtx

 1. GeForce RTX 2080 VENTUS 8G OC

  GeForce RTX 2080 VENTUS 8G OC

  Барам проценка за графичката (или понуди во ПП) и потоа ќе оди на продажба. Графичката е купена во јуни 2019. Мислев дека активно ќе играм игри, ама некако не се случи тоа и долго време се канам да ја продадам зошто така ми стои само... Се си работи најнормално, не е чепкана, клокувана или...
 2. damil

  Нови LENOVO Legion Т5 GAMING конфигурации

  Продавам нови LENOVO LEGION T5 GAMING конфигурации: 1. LENOVO Legion T5 / i7 / RTX 3060 Processor: Intel Core i7-11700F (8C / 16T, 2.9 / 4.8GHz, 16MB) Graphics: NVIDIA GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 Chipset: Intel B560 Memory: 1x 16GB UDIMM ARMOR DDR4-3200 Storage: 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4...
 3. Roxas

  RTX 2060 Ventus 6GB исплатливост за ETH

  Имам подолго време веќе 2060, немам време за гејминг како порано па се мислам да ја пуштам да копа по цели денови и онака не сум дома. Проблемот е што сум дрво за пресметка на струја, хаш рејт и што уште не. Барам да дознаам колку би можел да извадам месечно и колку би била потрошувачката за...
 4. G

  Gigabyte GeForce RTX 3060

  Дали некој нешто знае во однос со оваа графичка како, кога ќе искочи во продажба, цената која ќе е итн...???
 5. Roxas

  RTX2060 frequency drop

  Само што го уклучив пц-то почнаа некои игрри багирани да с стартуваат како да нема текстура и предметите се црни. Упалив afterburner и ми ги покажа core clock 1365 и mem speed 6801mhz под стрес. Пробав реинсталирање на драјверот ама ништо. Дали може да биде проблем со некој VRAM чип? Што би...
 6. Gilfoyle

  Nvidia почнува со поддршка на Freesync монитори

  Пред неколку часа Nvidia објави дека од 15ти јануари започнува тестирање на сите монитори што имаат VRR преку Vesa Displayport Adaptive-sync protocol тие што ги поминуваат тестовите ќе бидат означени како G-SYNC Compatible и автоматски ќе бидат enabled. G-SYNC Compatible ќе ги идентификува...
На врв Дно