Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

оптика

 1. bogdan.j

  Оптички кабли објаснување

  Бидејќи ветив дека ќе напишам појаснување околу оптиката,оптички влакна итн. Ќе се обидам да направам збир од најкорисните информации, бидејќи за пренос на дата низ оптика и оптика има сериозно премногу за објаснување. Вовед што ќе состои: Композиција на оптичкото влакно и бранови должини...
 2. hemicharot

  Покриеност на оптика во Драчево (и предлог за провајдер?)

  Здраво дечки, Дали има некој искуство од Драчево со оптика, дали е исто како во град, дека имам слушнато Телекабел вадат оптика по барање, и ме интересира дали важи истото за Драчево. Исто, кој провајдер би го препорачале за интернет? (не мора оптика 100/100 ми е доста) И ако сте користеле...
 3. koki

  Предлог за Оптика во Скопје

  Здраво дечки, ми треба инфо за добра оптика низ скопје? ДА не лутам...ваши искуства? Претпоставувам дека голем дел од нас/вас имаат проблем со очи и предолго седење на компјутер? Еве и јас од скоро сум дел од оваа група на луѓе, но немам поима ништо во врска со ова ;)
На врв Дно