1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за Оптика во Скопје

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од koki, 22 Декември 2015.

 1. koki

  koki
  Gaining Experience

  259
  139
  3 Март 2010
  Здраво дечки, ми треба инфо за добра оптика низ скопје?
  ДА не лутам...ваши искуства? Претпоставувам дека голем дел од нас/вас имаат проблем со очи и предолго седење на компјутер?
  Еве и јас од скоро сум дел од оваа група на луѓе, но немам поима ништо во врска со ова ;)
   
 2. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,340
  2,800
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Последните очила ги земав пред 6-7 месеци од BellaVista, ГТЦ прв спрат близу Југотон. Фини цени, добар избор, ми ги изработија како што треба без проблем, а имам зезнат диоптер (-6.5 со -1.5 цилиндар). Задоволен сум. Претходно од Police на крај на златарската уличка, со Hoya пи*ке-матер стакла, ги платив прилично скапо, но никогаш не се навикнав целосно на нив. Леќите си ги земав од Vizus неколку пати ама после ги најдов од Германија за упола цена, па сега ми праќаат на 6 месеци сет.

  Така да, оди на неколку офталмолози чисто за да си сигурен во диоптрија и сл., и после во оптика.
   
  На koki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,303
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Пиши ми ПП и ти и сите што имате потреба од оптички помагала на Форумов. ;)
   
  koki, omegaRED, goce03 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. koki

  koki
  Gaining Experience

  259
  139
  3 Март 2010
  Му благодарам на @Fatal1ty_ за помошта и за попустот. Го напраивме најдобриот избор....
  Благодарам уште еднаш.
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,303
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Со здравие да си ги носиш. И за 6 месеца на контрола ;)
   
 6. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Да не отварам нова тема.
  Препорачајте офталмолог (да ми измерат диоптрија и пропратни мерења) во Скопје, а потоа оптика да ги изработат?
  Со матични лекари, се чека месец дена.
   
 7. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  622
  351
  9 Февруари 2008
  Ристовски е добар и оптика изработуваат http://www.ristovski.mk/ Кај Ристовски прв слободен тремин беше по месец дена јас кога закажував
  И европска болница Европска Очна Болница се добри. Кај нив не ми текнува колку време се чека. Ама не знам дали изработуваат оптика они. Не мора да ти е битно ова, можеш во било која продавница оптика да ти направат. Повеќе избор на рамки имаат продавниците отколку болниците
   
  На kolesk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...