• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

оптички интернет

 1. D

  Најдобар интернет провајдер во Скопје?

  Здраво, пред скоро се преселив во Скопје, тука ќе студирам. Не сум запознат со провајдерите тука, па ако може да ми препорачате добар нет за буџет од 600-1200 денари. Фала.
 2. MrComputer

  Оптички интернет

  Здраво дечки јас сакам да се префрлам на оптички интернет, моментално имам од Телекабел 30/1. Планирам да земам 40/40 од Телекабел. Некои предлози кој оператор е подобар кој да го избегнам. Досега Телекабел користам 10тина години и задоволен сум ама во последно време download speed ми е доста...
На врв Дно