• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

навигација

 1. The Geek Boy

  Помош во врска со инсталирање навигација за Android

  Не најдов друго соодветно место да отворам нова тема па ќе напишам овде. Пред едно 3-4 години кога бевме за Германија, мислам тогаш отидовме со онаа навигацијата што ја имавме купено, на посебен таблет. И не однесе, се тоа супер. Арно ама тачот на тој навигационен таблет тиња. Мора нонстоп да...
 2. NanoCell

  Искуство со увоз и препорака за навигација

  Здраво, Моментално сум во сериозна дилема и се надевам дека ќе наидам на добри совети од ваша страна. Потребна ми е навигација (пожелно Garmin), која ќе ги има следните карактеристики: [Задолжително] Мапи од С. Америка и доживотна подршка за истите [Опционално, но пожелно] Live traffic updates...
На врв Дно