• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

крипто

 1. ContentBot

  Крипто-експертот Јордан Стојановски со проектот IPDEX освои вредни награди на глобалниот blockchain хакатон: HackMoney 2022

  За кодерскиот татко-ќерка тандем составен од Јордан Стојановски и неговата ќерка Андреа пишувавме во ноември, минатата година кога дуото освои прво место на хакатонот организиран како дел од Bitcoin конференцијата во Ел Салвадор. По овој хакатон, тандемот учествуваше и освои прва награда и на...
 2. ContentBot

  Ако Coinbase банкротира, можно е корисниците да ги изгубат своите средства

  Како падот на криптовалутите во изминативе денови – да бидеме фер, паралелно се одвива и пад на поголемите берзи – да не беше доволна главоболка за крипто-ентузијастите, сега и Coinbase, една од најголемите крипто-берзи во светот која има и свој дигитален новчаник, објави дека постои екстремно...
 3. ContentBot

  Која ќе биде цената на Bitcoin и Etherium во март, 2022?

  Која ќе биде цената на Bitcoin (BTC) и Etherium (ETH) на 15-ти март, 2022 година? Зошто го мислите тоа? Напомена: Шпекулативна тема, сите ставови во темата а и општо на ИТ форум не треба да се земат како совет за инвестирање или купување/продавање на крипто-валути.
 4. N

  Повлекување средства од Binance ?

  Здраво, Дали некој има успешно извршено повлекување средства (fiat) од Binance ? Ако има, со кој метод, во која валута, и во која банка ? Не се мачете за алтернативни патишта, запознат сум, ме интересира директно дали некој наш успеал. Благодарам.
На врв Дно