Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ако Coinbase банкротира, можно е корисниците да ги изгубат своите средства

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
216
668
www.IT.mk
Како падот на криптовалутите во изминативе денови – да бидеме фер, паралелно се одвива и пад на поголемите берзи – да не беше доволна главоболка за крипто-ентузијастите, сега и Coinbase, една од најголемите крипто-берзи во светот која има и свој дигитален новчаник, објави дека постои екстремно сценарио да не може да обезбеди заштита на средствата на корисниците во случај на банкрот, откако на 10-ти мај берзата објави дека приходот им е 27% понизок споредбено со претходната година.

Прочитај повеќе @ Ако Coinbase банкротира, можно е корисниците да ги изгубат своите средства ⋆ IT.mk
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.238
763
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Панка не се секирај... И за Банките цело време викаат балони дуваат па ете ги цело време со по весели новини за Нив секој квартал... Или ќе не биде сите или никој нема да биде... Верувај пошто до толку глобално село што кога Трпана иде на кафе веќе цело село знае...

Sent using Tapatalk
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.780
4.444
@Глупав

Споредуваш банки кои се регулирани, имаат задолжителни стапки на ликвидност, проценка на ризик, впишани заложни права на недвижности со сајт за крипто?

Ок.
 

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
@Глупав

Споредуваш банки кои се регулирани, имаат задолжителни стапки на ликвидност, проценка на ризик, впишани заложни права на недвижности со сајт за крипто?

Ок.
Ма он го само теше Панката.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.238
763
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Панката е сериозен и ќе ме разбере со две реченици
 

viktormkd

Gaining Experience
31 јули 2011
321
311
И Крипци беше едно време, па го нема више. Кој имаше среќа да извлече, имаше, а некој како мене му пропаднаа :)
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.238
763
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
И One Coin ќе донесеше многу у маало ако следеа што се случува таму...
 

pipelin

▄︻デ══━一
8 мај 2010
1.923
1.771
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Крипто не се чува на exchange страни како Binance, Coinbase, Hotbit (еднаш ја хакнаа) и други...

Паметни луѓе си ги чуваат на hardware wallet, поготово големи суми.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.238
763
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Или пак што викаат Амери... "You don't put all your eggs into one basket..."

Sent using Tapatalk
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.325
5.205
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
iu
 

pipelin

▄︻デ══━一
8 мај 2010
1.923
1.771
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Или пак што викаат Амери... "You don't put all your eggs into one basket..."

Sent using Tapatalk

Секако тоа, поготово кога се работи за некоја валута како што читам сега луѓе сите заштеди ги ставале во Luna само. :confused:
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.238
763
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Секако тоа, поготово кога се работи за некоја валута како што читам сега луѓе сите заштеди ги ставале во Luna само. :confused:
или пак муабетот... ќе земам нешто вредно па ако твитне оној ќе можам да го продадам повеќе... се надевам ќе твитне за ден или два...
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.238
763
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
да не се расправаме непотребно... секоја работа во овој Свет измислена и кое функционира долго време си има намена и примена....
Сега ако споредуваме Еуростандард со Халк нормално дека ќе иам теми на разговор...
Ако споредуваме банка со Крипто нормално дека ќе има теми на разговор...
ако кажуваме за економија тогаш дека секако ќе има прилично многу искуства за споделување иако некои
ќе елаборираат и тоа ќе го поткрепат со факти и научни знаења додека други а заедно сите ќе кажуваат од лични искуства

Темата за Крипто според мене е секако тука и да остане,
исто како и Банките (Кои на еден документарец ги кажаа како способни да се справат со најголеми армии)

сепак доколку се говори за Coinbase тоа е нешто што треба да размислуваат тие што инвестирале таму и само таму...
 

Ron26

On your way to fame
4 мај 2019
606
797
Изгледа толку е од криптово, за три месеци намалување од 19% на корисници на коинбејс. Изгледа на народов му се здосади ова и бара нешто ново непостоечко во кое ќе може да инвестира.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.308
7.056
Скопје
www.facebook.com
Изгледа толку е од криптово, за три месеци намалување од 19% на корисници на коинбејс. Изгледа на народов му се здосади ова и бара нешто ново непостоечко во кое ќе може да инвестира.
Од каде оваа информација?
Коинбејс се утепаа самите со тоа што само за Америте може да трејдаат мислам.
Или пак само за тие у ЕУ. Ги отстранија сите нон-ЕУ акаунти и заради тоа и драстично му опадна профитот. А и не е тоа у последниве 3 месеца туку веќе цела година е така кај нив со опаѓачки тренд.
 

Ron26

On your way to fame
4 мај 2019
606
797
Од каде оваа информација?
Коинбејс се утепаа самите со тоа што само за Америте може да трејдаат мислам.
Или пак само за тие у ЕУ. Ги отстранија сите нон-ЕУ акаунти и заради тоа и драстично му опадна профитот. А и не е тоа у последниве 3 месеца туку веќе цела година е така кај нив со опаѓачки тренд.

па во чланакот пишува бе пане, не си го прочитал изгледа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.088
Мислења
955.117
Членови
34.493
Огласи
2.303
Најнов член
tonipeder
На врв Дно