Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

gpu

 1. orce97

  Undervolt na rx 6700xt (одлични резултати)

  Со благ undervolt na rx 6700xt картицата работи стабилно на 1.1V 2500mhz и троши околу 120W со 56степени на core и 64 на hotspot (нестварни резултати) :D Во прилог слика од тест и профилот за АМД софтвер :)
 2. orce97

  RTX 3070 VS RX 6700XT

  Поздрав, планирам да земам нова GPU, се двоумам помеѓу RTX 3070 и RX 6700 XT, углавно ќе се игра CS2, The Witcher 3, Red Dead Redemption 2, COD MW па ме интересира со што би оделе вие и зошто? Фала однапред
 3. Dual GeForce RTX™ 3070 OC Edition

  Dual GeForce RTX™ 3070 OC Edition

  Продавам одлично сочувана ASUS Dual 3070 OC edition купена нова од Insomniа ака @gOJDO. Користена е за лајт гејминг, никогаш копана и гаранцијата и истече пред некој месец. Се продава поради апгрејд. Доаѓа со оригиналната кутија и сите додатоци.
 4. orce97

  CS2 RX 580

  Поздрав, планирам да земам графичка углавно само за CS2 па се мислам за rx 580 nitro+ и ме интересира дали би вадела стабилен 144fps на deathmatch во Counter Strike 2 пошто мониторот ми е 144hz.. доколку некој ја има графичката и пука cs нека пиши искуство.. Фала однапред :)
 5. Се продава RX 5700XT NITRO+

  Се продава RX 5700XT NITRO+

  Се продава RX 5700xt Nitro+, графичката е во одлична состојба со сменета термална паста, доаѓа во оригинално пакување. Цена: 9000денари фиксна Праќам по карго Контакт 076 519 105 Орце
 6. Нема Слика

  КУПУВАМ - КОМБО Cpu+GPU

  Купувам подобар процесор и графичка за Гејминг на следниот сокет - FCLGA1150 - Претходен CPU - Intel® Pentium® Processor G3260 Колку толку PUBG , CS да ја тера Инфо 077/409/939
 7. Sapphire HD 7770 GHz Edition

  Sapphire HD 7770 GHz Edition

  Kupena 2013 godina, vo super sostojba, funkcionira naj normalno. Iscistena spremna za koristenje. Kontakt 075/795-204
 8. Нема Слика

  Low Profile Графичка Картичка

  Здраво, купувам low profile графичка, понудете што и да имате од GTX 1030, 1050, 1050ти, 1650, или AMD RX 550 или 6400. Ќе се користи за лајт гејмање. Фала многу.
 9. Нема Слика

  Lian Li Strimer Plus V2 triple 8 pin

  Продавам екстензионен кабел за графичка картичка - Lian Li Strimer Plus V2 triple 8 pin. Кабелот е во одлична состојба и функционира без најмал проблем, доаѓа во оригинално пакување - единствено не можам да ги најдам проѕирните пластични чешлиња кои доаѓаат со него. Останатите работи од кутијата...
 10. ASUS PROART 4070 TI Overclocked Edition (користена помалку од 2 месеци)

  ASUS PROART 4070 TI Overclocked Edition (користена помалку од 2 месеци)

  Се продава ASUS PROART 4070 TI OC 12GB GDDR6X https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/proart/proart-rtx4070ti-o12g/ Графичката е 2.5 слота, исклучително мали димензии со ниска работна температура (види скринови - тестирани на макс. детали + path tracing max на 1440p)...
 11. Купувам RX 580 8GB

  Купувам RX 580 8GB

  Поздрав, купувам RX 580 8gb може special edition или обична верзија битно ми е да е зачувана со пломба и со ниски температури :) Понуди во ПП
 12. Нема Слика

  KUPUVAM: Psu,Ssd,Gpu

  -----KUPUVAM--- GPU: AMD Rx 580 (poželno 8gb) ili NVIDIA GTX 1060 6gb SSD: SATA ssd 256gb ili 500gb (samo sata bez m.2) PSU : 600 ili 650w 80+
 13. PowerColor Red Dragon AMD Radeon RX 6800 XT 3DHR OC 16GB

  PowerColor Red Dragon AMD Radeon RX 6800 XT 3DHR OC 16GB

  Се продава PowerColor Red Dragon AMD Radeon RX 6800 XT 3DHR OC 16GB Не се отварани (со фабричка пломба) по ваша желба може да се отворат и исчистат, сменат термална паста... Led switch ( свети Red Dragon на самата карта во црвена боја) Големо и масивно ладење со голем heatsink обложен со бакар...
 14. Нема Слика

  Купувам GPU и RAM

  Купувам графичка и рам (2х8GB 3200Mhz), нешто во ранг од 10 000 до 12 000 тотал.
 15. Gigabyte Gaming OC RTX 3070

  Gigabyte Gaming OC RTX 3070

  Продавам половна Gigabyte Gaming OC RTX 3070. Стара е 2 години и 6 месеци. Ја купив во Анхоч (поседувам документ од купопродажбата). Не е користена за мајнинг ни секунда, не е ни гејмана многу. Непушачи сме дома. Состојбата е 10/10, никакви забелешки нема. Не е отворана, чистена нит нешто е...
 16. RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

  RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

  AMD графичка картичка купена пред 3 години од Нексио. Користена за лабав гејминг (1-2 саата дневно, 4-5 дена неделно, ретко играни многу захтевни игри) во просторија кај што не се пуши, на собна температура и заштитена од прашина. Добро е сочувана и си работи со исти перформанси како првиот...
 17. Нема Слика

  Asus Rog RX5700XT

  Prodavam Asus Rog RX5700XT 8GB DDR6 256 Bit vo perfektna sostojba...Moze da se proba na lice mesto... Cena: 250 eur
 18. проценка RTX 2070 GAMING OC

  проценка RTX 2070 GAMING OC

  Здраво дечки ако може проценка за GIGABYTE RTX 2070 GAMING OC две години и 4 - 5 месеца користена сменив GPU правев упгрејд на 3070 Тi, па графичкава остана мислев пц да склапам уште едно али ипак лаптоп ќе зимам па ако иде ок проценка ќе иде на продажба. Иначе гејмано просек неделно колку...
 19. ASUS TUF GTX 1650 4GB

  ASUS TUF GTX 1650 4GB

  Продавам ASUS TUF GTX 1650 4 GB користена за видео едитинг во одлична состојба, сменета паста на време и добри кулери. Кутија немам бидејќи "мајка ми ја искористила за новогодишен поклон мотајќи ја со целофан" Се продава поради апгрејд на RTX 3070.
 20. TUF Gaming RTX 3080 OC Edition

  TUF Gaming RTX 3080 OC Edition

  Здраво дечки, На проценка оди одлично зачувана и никогаш копана TUF OC 3080. https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/tuf-gaming/tuf-rtx3080-o10g-gaming/ Гаранција уште една година до 11.1.2024та. Исто така не-оверклокната и работена на default settings. Користена во...
На врв Дно