• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ecommerce

 1. digingbil

  Најдобар МК online систем/payment gateway за продажба на софтвер (веб апликации, плагини итн.)

  Здраво пријатели, Во последно време размислувам за напуштање на вообичаената работа како (senior) web developer на која сум веќе прилично долго време - скоро 13-тина години. Работам со PHP/MySql/JS/Vue.js и еден куп други веб технологиги, кои како што знаете мора да ги познавате денес. И да...
 2. P

  Креирање на e-shop

  Здраво Ми треба една груба слика на како функционира WooCommerce во врска со правење на е-продавница каде што ќе може да се плаќа на самата веб страна. Дали ми требаат некои си премиум плугини или може да се направи со бесплатни? Како би ги заштитил купувачите нивните лични податоци при напад...
 3. artweb

  Траен налог со Casys

  Здраво на сите, Дали може да се направи нешто како траен налог, слично како што има на Нетфликс и други сервиси? Преку форма внесувам податоци за картичката и корисникот и да речеме секој месец автоматски да ми повлекува одредена сума од картичката. Дали тоа е можно да се направи со Casys...
 4. D

  Dali moze Shopify da se povrze so nasive banki i kartici za plakjanja?

  Dali moze Shopify da se povrze so nasive banki i kartici za plakjanja?
На врв Дно