• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Dali moze Shopify da se povrze so nasive banki i kartici za plakjanja?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

deni007

Intern
18 април 2016
3
0
Dali moze Shopify da se povrze so nasive banki i kartici za plakjanja?
 

Volkswagen

Gaining Experience
12 септември 2008
221
69
Е? Стварно? фак!

Баш деновиве разгледував Shopify. А Woocommerce?
 

krale

Practice makes perfect
6 февруари 2009
2,300
1,360
А дали подржуваат македонски јазик?
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,306
1,393
127.0.0.1
petrov.mk
За било која платформа во 99% од случаевите каде се користи македонски пејмент систем, треба да се интегрира кастум. Затоа што и сите банки и платежни системи во Македонија имаат различен начин на интеграција. Мислам дека еден член од форумов имаше изготвено плагин за woocomerce.
@krale не ти го сватив прашањето... што дали подржува мк јазик? платформите што се наведени погоре или пејмент гејтвеј-овите?
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,993
3,363
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10
не сум седнал да ги чепкам тие скрипти, но ако им е отворен кодот (а претпоставувам дека е), секогаш постои можност за локализација на било кој јазик.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,555
Мислења
820,411
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно