• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Траен налог со Casys

  • Ја почнал/а темата
  • #1

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,407
682
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Здраво на сите,

Дали може да се направи нешто како траен налог, слично како што има на Нетфликс и други сервиси?
Преку форма внесувам податоци за картичката и корисникот и да речеме секој месец автоматски да ми повлекува одредена сума од картичката.

Дали тоа е можно да се направи со Casys, дали некој има искуство со вакво нешто?

Фала и поздрав,
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

artweb

On your way to fame
5 март 2012
1,407
682
Скопје
artweb's setup  
Processor & Cooler
I5 6500 3,2Ghz, 6mb cache
Motherboard
HP EliteDesk 800 G2 795970-001
Storage
Patriot Blast SSD 120gb
RAM
8 DDR4 2133mhz
Video card
Intel GPU on board
Case
HP EliteDesk 800 G2 Tower case
Mouse
Gigabyte AIRE M60
Keyboard
A4Tech
Monitor
LG 24MB56HQ-B
OS
Windows 10
Некој друг да не има искуство со вакво нешто да сподели дали е можно вакво нешто со Casys?
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,621
1,033
Некој друг да не има искуство со вакво нешто да сподели дали е можно вакво нешто со Casys?
Мислам дека не е возможно, али најдобро е да се јавиш да прашаш. Ако сакаш трајни налози, имплементирај си 2Checkout - овозможуваат наплата и со PayPal.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,578
Мислења
821,117
Членови
28,240
Најнов член
kadi babe
На врв Дно