Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

deepmind

  1. ContentBot

    Со поддршка од Google и Amazon, Бугарија добива современ истражувачки центар за вештачка интелигенција

    Со поддршка од технолошките гиганти како Google, Amazon и DeepMind, Бугарија добива современ истражувачки центар за вештачка интелигенција. Институтот за компјутерски науки, вештачка интелигенција и технологија (INSAIT) официјално ќе започне со работа во септември 2022 година како дел од...
На врв Дно