• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

5000

  1. FilipM

    Оверклокинг на Zen 3 (Ryzen 5xxx)

    Здраво на сите, Бидејќи и на нашиот пазар почнаа да се појавуваат примероци од Ryzen 5000 серијата (Благодарение на @gOJDO), сметам дека треба и соодветна тема за истото, во сличен склоп како онаа за 3ххх :) Па, ќе пуцам прв - Полни спецификации на профилот Накусо: - Ryzen 5600X: 4.7GHz @...
На врв Дно