• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од triplex

 1. T

  Проблеми со Wi-Fi

  Zdarvo do site, imam eden problem, imeno se raboti za laptop kompjuter Dell Insp. verzija 3521 so licenciran Windows 8, megutoa stom se priklucam na WiFi ruterot vednas se blokira, koristam internet od T-Home, se javiv vo centarot za griza za korisnici mi prijava kako defekt meguta do sega nema...
 2. T

  Kabel-polnac za LapTop

  Zdravo do site na forumov, se nadevam deka pisuvam na soodvetno mesto, denes od AMC si zedov laptop kompjuter meguta ne go prover kabelot za napojuvanje i istiot e so tri priklucoci pa sega ne mozam da si ja napolnam baterijata, sakam da prasam dali nekoj znae kade moze da se najde nekoj dodatok...
На врв Дно