• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kabel-polnac za LapTop

  • Ја почнал/а темата
  • #1

triplex

Intern
21 октомври 2013
2
0
Zdravo do site na forumov, se nadevam deka pisuvam na soodvetno mesto, denes od AMC si zedov laptop kompjuter meguta ne go prover kabelot za napojuvanje i istiot e so tri priklucoci pa sega ne mozam da si ja napolnam baterijata, sakam da prasam dali nekoj znae kade moze da se najde nekoj dodatok za prenamena za da mozam da polnam struja od obicen priklucok so dve igli, Vo prilog vi dostavuvam slika kako izgleda kabelot pa Ve molam za pomos. Pozdrav
DSC_0076.jpg
 

Master_Boy

Баниран/a
28 април 2013
427
216
Крушево
Zdravo do site na forumov, se nadevam deka pisuvam na soodvetno mesto, denes od AMC si zedov laptop kompjuter meguta ne go prover kabelot za napojuvanje i istiot e so tri priklucoci pa sega ne mozam da si ja napolnam baterijata, sakam da prasam dali nekoj znae kade moze da se najde nekoj dodatok za prenamena za da mozam da polnam struja od obicen priklucok so dve igli, Vo prilog vi dostavuvam slika kako izgleda kabelot pa Ve molam za pomos. Pozdrav
Погледнете го атачментот 11673
Оди во салон од каде што го зеде лаптопот, ке ти го заменат, п.с како смеат вака да ги даваат лаптопите со вакви кабли?!
Не се наоѓаме ние во америка.
 

Gucci

On your way to fame
5 јули 2011
855
735
Скрши го едниот приклучок :D

Се зезам, види во АМЦ дали ќе ти го сменат, ако не имаш конвертор(?) на пазар 2-30 денари.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,028
771
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Мора во АМЦ да ти го сменат или да ти дадат додаток.
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,024
1,542
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Od koj crni kanali AMC se snabduva so Laptopi breeej.:annoyed:
Zatoa IT pazarov e otiden u kurac
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,818
Членови
29,489
Најнов член
cadi1
На врв Дно