• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од PetarKH

 1. P

  Тестирајте ја Вашата брзина

  ај ќе пробам... иако имам пробувано неколку пати, иста е брзината, но сепак ќе пробам па ке ви кажам :)
 2. P

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Па кабелот од модем иде во рутер па дели на 2 компјутери :) Како директно да поврзам? :ermm: Рутерот е подесен како што треба, иначе ќе немав нет :rolleyes::rolleyes:
 3. P

  Тестирајте ја Вашата брзина

  снемува нет кога ке ги ставам ип адресите.. кога се на автоматски има :ha::ha::ha:
 4. P

  System Restorе

  Најверојатно така ти е затоа што ти е исклучен System Restore и нема направено restore points.. така да ќе неможеш да го вратиш.. :ermm: А може да е проблемот нешто друго, незнам... :ermm::ermm::ermm:
 5. P

  Кој модел на принтер користите?

  WOW... Фала Пошто ми стана чудно веќе 3 години го користам и немам сменето боја :LOL::LOL:
 6. P

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Значи на локал ареа да ја ставам таа IP во сите полиња?
 7. P

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Ама користам рутер... :chudenje::chudenje:
 8. P

  Мојот десктоп

 9. P

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Иам користено од Телеком ама многу одамна, после тоа имав од он.нет соло 101 ама делев со комшиите, односно кај нив си беше сета опрема само јас со мрежен кабел зимав, и сега имам дуо плус, пред тоа сум немал на он.нет интернет на мојот домашен број... значи ова ми е прв пакет од он.нет... немам...
 10. P

  Кој модел на принтер користите?

  Canon LBP2900 И ако може да ми каже некој на колку време се троши бојата на ласерски принтер при нормално принтање (отприлика 10 листа неделно)??? :zbunet3:
 11. P

  Помош брзо/windows 7 can't boot...

  И јас го имав сличниов проблем... само што кај мене беше тоа што го избишав убунтуто и со тоа се брише GRUB и неможе да се подигне виндоусот, ама со рипеар со виндоус цд-то се средува и си го враќа стариот loader :)
 12. P

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Што да правам?? :plachko2::plachko2::plachko2::plachko2:
 13. P

  Stara prevara od OnNet vo novo pakuvanje

  Значи луѓе овој пакет AlloNet е: Allo фиксна телефонија од космофон WADSL интернет од Он.Нет Значи брзините ќе си бидат како што си се на WADSL (1Mb) ама овој пакет нуди и телефонија од космофон :) Се надевам ви стана појасно за тие што прашувавте за брзините :)
 14. P

  Тестирајте ја Вашата брзина

  Изглеа некој политики на Телеком (дека скопје серверот е хостиран на телеком па заебаваат со он.нет демек помали брзини :-)):-)):-)))
На врв Дно