1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од Enigma

 1. 100
  Доделено: 10 oктомври 2017

  Зависник

  Постирај 1000 мислења.

 2. 50
  Доделено: 9 Септември 2017

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 3. 40
  Доделено: 1 Јуни 2014

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 4. 50
  Доделено: 29 oктомври 2013

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 5. 30
  Доделено: 23 oктомври 2013

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 6. 10
  Доделено: 7 oктомври 2013

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.

 7. 10
  Доделено: 19 Август 2013

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 8. 20
  Доделено: 16 Јули 2013

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 9. 25
  Доделено: 3 Април 2013

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 10. 10
  Доделено: 6 ноември 2012

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 11. 10
  Доделено: 27 oктомври 2012

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 12. 5
  Доделено: 12 Септември 2012

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 13. 10
  Доделено: 10 Септември 2012

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.

 14. 5
  Доделено: 1 Септември 2012

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот