• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Borsa

Локација
Скопје
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
VGA
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
Keyboard
AULA ASSAULT
Motherboard
B450M-HDV R4.0
OS
Windows 10
Прекар
Боро
Професија
Проектант
Омилен цитат
„Come with me if you want to live“
Музика
Се што е асално :D
Видео
https://www.youtube.com/watch?v=xR0DKOGco_o
Програмски јазици
c++
Пол
Машки
Најчесто користени апликации
AutoCat, SolidWorks,SolidCAM,CorelDRAW

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 3. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 4. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 5. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 6. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 7. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 8. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 9. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 10. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 11. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 12. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно