• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од AleksandarT

 1. A

  Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

  Топ е цената, ем тоа 3070 е MAX-P. Во анхоч го имаат Anhoch PC Market Online - Notebook MSI GS66 Stealth i7-10870H/32GB/1TB SSD/RTX3070 8GB/15.6" FHD 300Hz IPS/SS RGB KB/Win10, што е интел, 3070 MaxQ (најверојатно) и поскап 66к :)
 2. A

  Општа дискусија за лаптопи

  Истото го приметив. Во Март го земав моделот за моите дома да го користат за 20490 - i3 1005G1, 8 GB RAM, 256 GB SSD. Сега истата конфигурација во линкот е 8000 поскапа.
 3. A

  Најнови - квалитетни производи во нашите продавници

  Најнов лаптоп на ASUS (ROG Strix G713) во нептун. AMD 5900HX, Nvidia RTX 3070 Max-P (130W), 300Hz IPS screen и 100W Type C Power Delivery (кога не се користи графичката). https://www.neptun.mk/categories/GAMING_LAPTOPI/ASUS-ROG-Strix-G17-G713QR-HG022-17-3--R9-5900HX-16GB-1TB-SSD-RTX-3070-8GB...
 4. A

  Продавам Samsung Galaxy Note 10+ 5G

  Чисто замерка, не се вика S10+ Note 5G, туку Note 10+ 5G. Лош ти е насловот
 5. A

  Купувам андроид телефон

  Купено од Торте. Може клуч
 6. A

  Купувам андроид телефон

  Update: Ми треба за апп девелопмент, немора да е козметички перфектен само да му е здрав екранот. До 3500 ден
 7. A

  Купувам андроид телефон

  Здраво, како што кажува насловот купувам Андроид телефон 4.5 inch или поголем 1GB+ RAM 30мин+ да држи батерија Андроид 6+ Понуди во ПП
 8. A

  Купено Купувам Веб Камера

  Купено може клуч
 9. A

  Купувам OTG адаптер 2-in-1 Micro USB to USB Adapter

  Купено може клуч
 10. A

  Купувам OTG адаптер 2-in-1 Micro USB to USB Adapter

  Здраво, како што кажува насловот, купувам 2-in-1 Micro USB to USB Adapter. Потребен ми е за Playstation Classic. Конкретно ми треба исто како на https://www.amazon.com/gp/product/B07FY9Z9GD. Понуди во ПП
 11. A

  Купено Купувам Веб Камера

  Здраво, како што гласи насловот, купувам Веб Камера. Понуди по ПП
 12. A

  Купено Купувам Radeon RX580

  Купено може клуч
 13. A

  Купено Купувам Radeon RX580

  Како што кажува насловот купувам Radeon RX580. Понуди во ПП
 14. A

  Продадено Продавам 2 SODIMM Мемории SK Hynix 4 GB 2666 MHz

  Продадено, може клуч
 15. A

  Продадено Продавам 2 SODIMM Мемории SK Hynix 4 GB 2666 MHz

  Здраво, како што гласи насловот, продавам 2 x 4 GB 2666 MHz SODIMM SK Hynix РАМ мемории извадени од Mac Mini (го земав Mac Mini-то со 2 х 4, па му ставив 2 х 8GB) Мемориите се извадени веднаш штом е купено Mac Mini-то, и стојат во пластиките во кои што беа новите мемории. Screenshot Screenshot...
На врв Дно