1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Paypal -vadam pari

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од goranzoran, 3 Јули 2012.

 1. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,846
  2,432
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Нема максимална сума. Но има дневен лимит.
  Пиши по ПП колку би сакал да повлечеш ќе ти пишам дали за еден ден или ќе треба повеќе време.
  Само да напоменам за да нема забуна зашто темата е за пејпал а прашањето за крипто.
   
 2. alexmk

  alexmk
  Intern

  20
  15
  28 Јануари 2017
  Nekoj go videl covekov vo posledno vreme?
   
 3. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  921
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Нека ми пишат пп сите на кои што ликов им дужи пари.
   
  На goranzoran и efto им се допаѓа ова.
 4. efto

  efto
  Gaining Experience

  271
  224
  19 Април 2007
  @Ficiani Пиши тука каков проблем настанал, да знаат и другите што имаат намера да вадат пари преку него.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  921
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Сега за сега не, ниту е битно.
   
 6. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  688
  2,280
  27 Јануари 2014
  Машко
  Влагаш на тема го обвинуваш ликот дека дужи пари на повеќе луѓе и не кажуваш зошто. Пак некој инсајдерски информации имаш и теории?
   
  DonFrozex, artweb и на Avid им се допаѓа ова.
 7. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  921
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Еве превентивно нека ги паузираат сите трансакциите шо идат кај него
   
 8. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  921
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Значи и ти си од тие butthurt луѓенцата кои многу ги засегнаа моите статуси на фб? (со претпоставка дека алудираш на тоа, ако не, извини).
  И ти препорачувам (или ќе те замолам) ако не си засегнат од ситуацијата, да не се мешаш :/ доволно нервози мислам имаме.
  Доволно е што кажав привремена превентива на сите трансакции кон неговиот пејпал. Секако ова го кажувам со одговорност.
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 9. alexmk

  alexmk
  Intern

  20
  15
  28 Јануари 2017
  Neznam sto ne ti e jasno tipov go snema i mi dolzi golema suma vekje so nedeli.
   
  DonFrozex, goranzoran и на Ficiani им се допаѓа ова.
 10. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  688
  2,280
  27 Јануари 2014
  Машко
  И, што беше ова толку тешко од старт да го пишеш? Не си на фб, на форум си споделуваш знаење и искуства. Зошто да наебат и други членови ако и ти си наебал? Скроз непотребно комплицираш, и ми праќаш пп.
  Од кај тоа дека не ми е јасно? Ако ви дужи изјаснете се на темава без праќање приватни пораки ко да е некоја тајна работава.
   
  На artweb и Avid им се допаѓа ова.
 11. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  779
  664
  27 Јуни 2012
  Па како тоа му праќате пари на некој што не сте го ни виделе во животот и чекате да ви ги даде. Очигледно дека ве изгорел, немате никакви правни аргументи против него пошто и самите пари што ги имате пратено не се никаде пријавени ни пак е легална "услугава"
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ficiani

  Ficiani
  On your way to fame

  496
  921
  1 Јуни 2012
  Машко
  Front-End Web Developer
  Па брат, ете ти пратив порака за лично да те предупредам. Јас пишав одма тука штом ми падна сумљиво. Не сакав(ме) да кењаме многу пошто обично и каснеше ликот, ама кога пројде веќе сомнително време, еве сме тука. Не знам зашо одма ме нападна.
  Не е толку просто де. Првин, не знаеме дали не изгорел или заебал. Човекот изгледаше поштен, со него работев од 2016та година, немаше проблеми.
  Може се десило нешто, хитно, страшно, неочекувано. Не знам, затоа само превентивно предупредување пишавме у темава. Никој не напаѓаме.
   
  На wolverine му/ѝ се допаѓа ова.
 13. alexmk

  alexmk
  Intern

  20
  15
  28 Јануари 2017
  Sme go videle mnogu pati samo poslednive 2-3 nedeli go nema. Uste se nadevam deka ke se koregira.
   
 14. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  402
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Сум соработувал со @goranzoran дали било за крипто дали за пејпал, секогаш све било у најдобар ред. Вероватно е нешто итно штом го нема, ќе се појави.
   
  goranzoran, artweb и на Ficiani им се допаѓа ова.
 15. alexmk

  alexmk
  Intern

  20
  15
  28 Јануари 2017
  Pa ako veli kesh na raka za 3 dena a ne se javuva 3 nedeli so da mislam jas.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 16. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  139
  70
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  неќам вака да паничам ама... да не го уапсиеле море еј
  се шалам, се надевам дека човекот ќе се појави, до сега сум имал добра соработка.
   
  На goranzoran и artweb им се допаѓа ова.
 17. tomi

  tomi
  Guru

  9,839
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Колку луге во моментов чекаат пари од горанзоран а се членови на форумот ?
   
  DonFrozex, goranzoran и на artweb им се допаѓа ова.
 18. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,447
  1,873
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  2 години соработував со goranzoran и ми стигаа редовни месечни примања на неговиот пејпал. Иако некогаш знаеше да закасни доста, не ми остана дужен ни денар.

  Се надевам дека сè е во ред со човекот и не се во прашање здравствени проблеми.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  DonFrozex, goranzoran и на artweb им се допаѓа ова.
 19. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  912
  453
  5 Јуни 2007
  Машко
  Ако е Горан, брат му на Зоран, ќе ги видите парите :cry::):)
   
 20. AfterMaxify

  AfterMaxify
  Gaining Experience

  169
  65
  18 Септември 2012
  Машко
  Имам соработувано со goranzoran, го снемувало ден два, можеби се работи за нешто итно, приватен проблем итн... контактирајте го човекот или најдете информации.
  Сум соработувал и префрлал поголеми суми, никогаш не сум имал проблеми.
   
  На goranzoran и artweb им се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  9,363
  9,070
  24 Јуни 2009
  Машко
  Колку ли само шпекулации има овде.
   
  DonFrozex, goranzoran и на Avid им се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,804
  5,578
  21 Јануари 2009
  Може ја дувнал.
  Ај не замарајте со тоа "може има работа може има приватно нешто може здравствени проблеми..."
  Што и да е побогу, во денешно време со 200 начини на комуникација, ќе најдеш 1 минута.
  Океј освен ако не глумиш интернет селебрити суперстар у гужви сум бизниси а у
   
  На goranzoran и Ficiani им се допаѓа ова.
 23. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Другари, по малку сум запрепастен, намалете со вакви јавни напади...

  Повеќе од 4 години го знам, воопшто не личи на него

  @Ficiani ако сакаш пиши порака, баш ме интересира што се случило
  Планирав утре да го барам и самиот.
   
  DonFrozex, goranzoran и на artweb им се допаѓа ова.
 24. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,173
  513
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Сум вадел преку него и се било ОК, предходно лично не го познавав, го запознав преку форумот.
  Не ми се верува дека прку ноќ му текнало да измамува луѓе.
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,928
  4,135
  28 oктомври 2008
  Колку работа има тука за УЈП...

  (Испратено од Mi A1 Radioactive)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sp1on
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,305
 2. ViktorGrebenaroski
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,068
 3. DonFrozex
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  4,846
 4. Nestoro
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  182
 5. efto
  Одговори:
  45
  Прегледи:
  3,425
Вчитување...

Сподели

Вчитување...