• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
463
376
Skopje
Одлично. Ај сеа иди горе на зупчаникот > Акаунт Сеттингс > Картички и Банки > Линкувај нова банка...и ќе го видиш ова:

Screenshot_2.jpg
Дека те нема на листа. И за краток период по неколку трансакции ќе ти стигне меил да се верифицираш и тоа е тоа. Али да, за набрзинка некоја работа да завршиш или да примиш кешче, ќе заврши работа.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,522
3,642
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Дека те нема на листа. И за краток период по неколку трансакции ќе ти стигне меил да се верифицираш и тоа е тоа. Али да, за набрзинка некоја работа да завршиш или да примиш кешче, ќе заврши работа.
Не знам сега дали е сменето нешто ама порано (зборам до пред 4-5 години) вадев по околу 100 евра на 2-3 месеци, и повремено нешто ситно 30-50 евра од што ќе продадев некој акаунт или ајтем од игри. Го затворив дека не ми требаше веќе иначе си функционираше за сумите кои јас ги повлекував.
 

ValentinMK

Intern
21 април 2020
38
2
Deka i onaka ti e povrzana Kartickata so bankata.
Мислењето е автоматски споено:

Samo Visa Debitna treba da e i cepash/
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
463
376
Skopje
Не знам сега дали е сменето нешто ама порано (зборам до пред 4-5 години) вадев по околу 100 евра на 2-3 месеци, и повремено нешто ситно 30-50 евра од што ќе продадев некој акаунт или ајтем од игри. Го затворив дека не ми требаше веќе иначе си функционираше за сумите кои јас ги повлекував.
Јасно, али како и да е не е решение бидејќи не си 100% сигурен кога ќе ти побараат документи за верификација. Додека не одобрат официјално, не треба да се ризикува.

Ne mora preku banka imash preku karticka da gi izvadis parite
Не ме сфаќаш. И јас имам картичка си повлекувам но еден ден ќе ти побараат документи за верификација на профил со адреса и ќе ти го заклучат профилот само да повлекуваш во банка. Тогаш, автоматски чим немаш адреса и те нема на листа да си додадеш сметка во банка, толку ти е од профилот.

Ова е само дупче мало што го искористуваат повеќето но не е решение. Читај на форумов па и на други места на колку им се блокирани профилите.
 

ValentinMK

Intern
21 април 2020
38
2
Јасно, али како и да е не е решение бидејќи не си 100% сигурен кога ќе ти побараат документи за верификација. Додека не одобрат официјално, не треба да се ризикува.Не ме сфаќаш. И јас имам картичка си повлекувам но еден ден ќе ти побараат документи за верификација на профил со адреса и ќе ти го заклучат профилот само да повлекуваш во банка. Тогаш, автоматски чим немаш адреса и те нема на листа да си додадеш сметка во банка, толку ти е од профилот.

Ова е само дупче мало што го искористуваат повеќето но не е решение. Читај на форумов па и на други места на колку им се блокирани профилите.
A mislish VPN deka pomaga ili slabo pak PayPal ti ja imaat ip adresata ?
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
463
376
Skopje
A mislish VPN deka pomaga ili slabo pak PayPal ti ja imaat ip adresata ?
Другар, адреса ти треба да докажеш дека си од Словенија со некаков документ. Ни ВПН ни бутур. Ваљда ќе ти одговорат некои членови на кои им се блокирани профилите поради ваква регистрација.
 

ValentinMK

Intern
21 април 2020
38
2
Другар, адреса ти треба да докажеш дека си од Словенија со некаков документ. Ни ВПН ни бутур. Ваљда ќе ти одговорат некои членови на кои им се блокирани профилите поради ваква регистрација.
Prasav deka imam drugarce u Slovenija zatoa on ke moze da mi prati dokumenti najverojatno
 

Uber-

Gaining Experience
23 август 2017
182
195
Скопје
Луѓе со години неможат да направат леџит пејпал, сеа у 2020 некој си ојле од дојлевци ќе напраи и ќе го заебе системот пошо сите други глупи сме очигледно. Пробај со впн и лична карта може ќе извадиш па и ние да пробаме.

Испратено од VOG-L29 преку IT.mk форум апликација
 

Stefan_1992

Intern
7 април 2020
41
24
Не знам што му се насладувате сите на маките....Ако можете помогнете му, ако не многу многу не коментирајте....

Вака друже:
Јас таа финта со Словенија ја користев можеби и повеќе од две години, извадив сигурно околу 1500 УСД, купив телефон преку ebay и еден куп глупости. Толку заработував тогаш, се најде тој Пејпал, фала му на господ. Сега користам други опции за наплата преку европски пасош. Доколку имаш, направи си TransferWise ќе се спасиш.
Терај и ти така, здравје ќе излезе нешто поубаво во иднина, само вади ги брзо парите и помали трансакции (во случај да го блокираат).

Поздрав, се најдобро
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,921
2,434
мкд пејпал како да сменам balance тоа еврото по 62.3 ми лапа, не можам да најдам опција?
Првите два слајда ти се доволни
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,944
11,346
youtu.be
Зависи од системот на плаќање, не секогаш ја дава опција за бирање на конверзија.
Инаку да, така треба да биде изборот. :)

едит:
Доколку ја нема опцијата според првите два слајда јас би идел со втората опција (наредните слајдови) преку сетирање на акаунтот.

Screenshot from 2020-11-17 18-08-50.png
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,715
Мислења
831,203
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно